Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.03.2011

Henryka Krzywonos i Justyna Kowalczyk Ludźmi Roku 2010 WPROST

Inne wersje: txt

W zeszłym roku nikt spośród nas, Polaków, nie pokazał lepiej, jak powinien się zachowywać człowiek przyzwoity i ile może osiągnąć człowiek oddany temu, co robi – pisze we wstępniaku do najnowszego wydania tygodnika WPROST redaktor naczelny Tomasz Lis. Redakcja tygodnika uhonorowała tytułem Człowieka Roku 2010 Henrykę Krzywonos-Strycharską oraz Justynę Kowalczyk.

W najnowszym numerze WPROST z obiema laureatkami rozmawia Piotr Najsztub.

Tygodnik WPROST przyznaje tytuł Człowieka Roku od 1991 r. Pierwszym laureatem tego tytułu był prof. Leszek Balcerowicz.

Nagrodę Człowiek Roku tygodnika „Wprost” przyznano już 19 razy, aż 17 razy otrzymywali ją politycy. Bardzo często byli to politycy, którzy właśnie wygrywali wybory albo sprawiali wrażenie, że wkrótce je wygrają. Jeśli w tym roku wybraliśmy dwie osoby spoza polityki, to nie dlatego, że od dawnej prawidłowości chcieliśmy się odciąć. Uznaliśmy po prostu, że wygrana w wyborach, to (…) wciąż za mało, by być Człowiekiem Roku – pisze na łamach WPROST Tomasz Lis.

A Piotr Najsztub pyta… Justynę Kowalczyk o to, czym się różni bycie Sportowcem Roku od zostania Człowiekiem Roku i o jej  „toksyczne malżeństwo” z Marit Bjoergen. Sugeruje też mistrzyni olimpijskiej z Vancouver, że być może powinna zapaść na astmę…  A mistrzyni opowiada m.in. o tym kto może skorzystać na jej rywalizacji z Norweżkami oraz jak wygląda druga strona medalu, nawet tego z najcenniejszego kruszcu. „Zabiegana” Justyna Kowalczyk – Człowiek Roku 2010 – we WPROST w rozmowie z Najsztubem.

Najsztub pyta… również drugą laureatkę wyróżnienia tygodnika WPROST. Z Henryką Krzywonos-Strycharską rozmawia o tym, co każe jej nieść pomoc innym, o odwadze oraz o polityce. Którą laureatka zdecydowanie nie chce się zajmować, bo – jak przyznaje – na polityce się nie zna. Na łamach WPROST Henryka Krzywonos wspomina także pierwszą Solidarność i mówi o tym, jak ważna jest wiara w siebie i własne siły.

Obie laureatki odbiorą statuetki podczas uroczystej gali w najbliższą środę. Sponsorami generalnymi gali Człowiek Roku 2010 w warszawskim hotelu Intecontinental są Orange oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa. Partnerami gali są W. Kruk i Chivas. Patronat medialny nad galą objęły: TVP2, Onet.pl, Polska The Times oraz Radio Zet. Relację z gali można będzie obejrzeć w czwartek na stronie internetowej www.czlowiekroku.wprost.pl.

Nowy WPROST z rozmowami z laureatkami tytułu „Człowiek Roku 2010” - w kioskach od poniedziałku, 21 marca 2011 r. E-wydanie tygodnika – wyjątkowo dostępne w niedzielę o północy. E-wydanie jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły - na www.wprost24.pl.

 *****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis. Pod jego kierownictwem WPROST ponownie jest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce.

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów