Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.03.2012

Andrzej Stankiewicz, Piotr Śmiłowicz i Ryszard Petru - w tygodniku WPROST

Inne wersje: txt

Andrzej Stankiewicz i Piotr Śmiłowicz dołączą do zespołu tygodnika WPROST. Grono felietonistów ekonomicznych tygodnika wzbogaci Ryszard Petru, którego felieton znajdzie się na łamach najbliższego wydania WPROST.  

Andrzej Stankiewicz ostatnio był związany z redakcją tygodnika "Newsweek Polska". Jest częstym gościem programów i serwisów informacyjnych, komentatorem najważniejszych wydarzeń politycznych z kraju i ze świata. W 2011 r. otrzymał nagrodę w plebiscycie MediaTory w kategorii "Nawigator" (2011 r.) dla najlepszego publicysty w Polsce. Wraz z Piotrem Śmiłowiczem wydał dwie książki: „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa” oraz „Donald Tusk. Droga do władzy”.

Piotr Śmiłowicz od 5 lat był publicystą „Newsweek Polska”. Wcześniej był wiceszefem działu krajowego „Rzeczpospolitej” i szefem działu krajowego „Życia”. 

Ryszard Petru jest przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich i doradcą ekonomicznym DemosEuropa. W PWC jako partner odpowiada za polskie firmy prywatne. Wcześniej pełnił m.in. funkcje dyrektora zarządzającego kierującego pionem analiz, strategii i relacji inwestorskich w PKO BP oraz dyrektora BRE Banku ds. Strategii i Nadzoru Właścicielskiego. W latach 2001-2004 pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, w szczególności zaś reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Doradzał w zagadnieniach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo Wschodniej i Azji Centralnej. W latach 1997 - 2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów.

Na łamach WPROST dołączy do prof. Krzysztofa Rybińskiego, Pawła Dobrowolskiego i Leszka Jażdżewskiego jako autor felietonów ekonomicznych. 

*****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Michał Kobosko. Tygodnik WPROST jest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce.

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów