Najbogatsi dla nauki. Dotacje Fundacji Wprost na naukę przedmiotów ścisłych

Działanie, nawet na małą skalę, jest rozwiązaniem lepszym od bezczynności. Fundacja Tygodnika WPROST przyznała granty dla szkół i organizacji pozarządowych prowadzących edukację dla dzieci w wieku 8-13 lat w ramach programu „Najbogatsi dla Nauki”. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację programów-projektów lekcji z przedmiotów ścisłych dla najmłodszych.

 Dofinansowanie w ramach programu otrzymają:

  1. Stowarzyszenie Klub Integracji Społecznej w  Makowie  Mazowieckim na projekt „Mały - Wielki Kosmos”
  2. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu na projekt „Jak Słońce maluje świat?”
  3. Stowarzyszenie o Uśmiech Ucznia przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Błoniu na projket „Woda nie jedno ma imię”.
  4. Stowarzyszenie Calos Cagathos z  Garwolina na projekt „Tajemniczy świat żywiołów”
  5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej ze  Świnic Warckich na projekt „Ile zjada zając?”
  6. Szkoła Podstawowa w Sępopolu na projekt „Człowiek i krople wody”
  7. Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi na projekt „Zasada złotego podziału i ciąg Fibonacciego są powszechne w otaczającym nas świecie”
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki z  Rawy Mazowieckiej na projekt „Wielkie życie w małej kropli wody”
  9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Zbrza ze Zbrzy na projekt „Nasza kopalnia - nasze środowisko” 

Zwycięskie projekty powinny zostać zrealizowane w okresie od 1 września 2013 do 31 stycznia 2014. 

Program „Najbogatsi dla Nauki” jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Fundację Tygodnika WPROST. Jego celem programu jest zmotywowanie nauczycieli do pracy z młodzieżą i sprawienie, aby lekcje matematyki, fizyki czy chemii były dla młodych ludzi interesujące, aby budziły w nich głód wiedzy. Granty przyznane przez Fundację mają umożliwić przeprowadzenia projektów badawczych w zakresie nauki przedmiotów ścisłych, tj. matematyki, fizyki z astronomią, chemii, biologii i nauki o środowisku skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Donatorami programu są – na zasadzie dobrowolności - najbogatsi Polacy z „Listy 100 najbogatszych Polaków” tygodnika WPROST. Merytoryczny nadzór nad realizacją programu sprawuje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. 

Informacji na temat możliwości dołączenia do grona donatorów kolejnej edycji programu udziela Katarzyna Przybyłowska (e-mail: fundacja@wprost.pl ).