Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

18.10.2013

Najbardziej innowacyjne firmy otrzymały Innowatory WPROST 2013

Inne wersje: txtpdf

Vigo Systems S.A. zostało wyróżnione specjalną nagrodą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na gali Innowatory WPROST 2013. Szesnaście firm odebrało statuetki Innowatora w ośmiu wybranych kategoriach branżowych. Gala Innowatory WPROST 2013 odbyła się w czwartek.

Relację z gali będzie można usłyszeć w piątek w audycji „Dobry Program Gospodarczy” na antenie Radia PiN (godz.17.00.-19.00). Obszerna relacja z gali również na łamach tygodnika WPROST w najbliższy poniedziałek.   

Ten rok jest dla nas szczególnie ważny, bo oprócz możliwości skorzystania z publikowanego dorobku  Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk pozyskaliśmybardzo ważnego partnera merytorycznego – Narodowe Centrum Badan i Rozwoju. To dla nas dowód uznania i potwierdzenie, że przez trzy lata Innowatory WPROST zyskały prestiż i status wyróżnienia, którym się firmy chwalą i które ma konkretne przełożenie na osiąganie celów biznesowych – mówiła, otwierając galę Katarzyna Gintrowska, dyrektor generalna AWR WPROST, inicjatorka nagrody WPROST dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw.

Bez nowatorskich pomysłów żadna firma nie może marzyć ani o sukcesie rynkowym, ani tym bardziej o zyskach. Dlatego tak ważne jest połączenie nauki z biznesem. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pomaga naukowcom w sfinansowaniu badań oraz przedsiębiorcom we wprowadzeniu na rynek wynalazków  powstałych w polskich jednostkach naukowych - mówił podczas gali prof. Jerzy Kątcki, przewodniczący Rady NCBR. -  Cieszy nas, że w tegorocznej edycji konkursu Innowatorzy WPROST wśród laureatów nominowanych do głównych wyróżnień znalazło się wielu naszych beneficjentów. To pokazuje, że nasze działania mają głęboki sens - dodaje.

 To dla mnie zaszczyt, że WPROST zainteresował się prowadzonymi przez nas badaniami. To właśnie dzięki mediom można połączyć te dwa światy: nauki i biznesu, skąd wywodzą się innowacje. Innowacjami możemy pokonać wszystkie bariery, ale innowacyjność jest wtedy, kiedy jest na nią popyt. W Polsce na szczęście występuje on coraz częściej – mówił z kolei prof. Tadeusz Baczko, który w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN kieruje pracami nad „Listą 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw”.

Innowatory WPROST są przyznawane od 2011 r. Lista nagrodzonych powstaje na bazie „Listy 500…” INE PAN. Na jej podstawie dział WPROST BIZNES dokonuje wyboru firm-liderów innowacji w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Sektory te to farmacja, energetyka, przemysł, budownictwo, usługi dla biznesu, media i telekomunikacja, budownictwo. W tym roku po raz pierwszy przyznano również nagrody dla firm z sektora e-biznes. Wręczenie nagród jest jednocześnie ukoronowaniem cyklu dodatków poświęconych innowacjom ukazujących się w tygodniku WPROST i poświęconych różnym aspektom innowacji w przedsiębiorstwach i we współczesnej gospodarce.   

Innowatory WPROST 2013 otrzymały w poszczególnych kategoriach:

- FARMACJA/MEDYCYNA - Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. i Celon Pharma S.A.

- USŁUGI DLA BIZNESU - ASM  Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. i KGHM CUPRUM Sp. z o.o. - Centrum Badawczo-Rozwojowe

- MEDIA/IT/TELEKOM - Orange Polska i WASKO S.A.

- FINANSE - BONDSPOT S.A. i PKO Bank Polski S.A.

- PRZEMYSŁ - Małkowski – Martech Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

- ENERGETYKA – APATOR S.A. i ABB S.A.

- BUDOWNICTWO – HEFAL SERWIS S.A. i SMAY Sp. z o.o.

- e-BIZNES - eSKY.pl S.A. Comperia.pl S.A.

- nagroda specjalna NCBR - Vigo System S.A.

Patronat merytoryczny nad trzecią edycją gali i nagród Innowator WPROST objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Parterami gali są PKN Orlen, Grupa Azoty, Grupa Adamed, Polski Holding Obronny, PKP Cargo, KDPW, Kulczyk Investments. Galę wspierają również Alma, Clever Frame i Narvil Conference&Spa.

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Sylwester Latkowski. Tygodnik WPROSTjest najczęściej cytowanym tygodnikiem w Polsce.

Przydatne linki:

WPROST na Facebooku - http://tnij.org/wprost_fb

WPROST na Twitterze - http://tnij.org/wprosttweet

Popularne skróty Twittera - http://tagdef.com/tt

WPROST w Apple Store - http://tnij.org/wprost_w_itunes

WPROST w Google Play - http://tnij.org/wprost_w_googleplay

WPROST - http://www.wprost.pl  

WPROST na urządzenia mobilne – http://m.wprost.pl

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów