„Do Rzeczy”: śledztwo w sprawie grobu św. Piotra

„Do Rzeczy”: śledztwo w sprawie grobu św. Piotra

 – Jesteśmy krajem, w którym katolicyzm w wymiarze powszechnym jeszcze się utrzymuje. To jest wartość. I o to toczy się ideologiczna walka – mówi ks. bp. Michał Janocha w rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim w najnowszym, świątecznym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

Ponadto w numerze:

– Czarna legenda Franciszka – rozmowa Piotra Włoczyka z Elisabettą Piqué, argentyńską dziennikarką, autorką biografii papieża Franciszka.

– Spisany w II w. apokryf „Dzieje Piotra” podaje, że apostoł został ukrzyżowany na własne życzenie głową w dół, a miejscem kaźni był tzw. Cyrk Neronapisze Piotr Kowalczuk z Rzymu w artykule „Poszukiwania grobu św. Piotra”.

– Prawo do zgromadzeń jest najważniejsze – mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Pawłem Lisickim, Kamilą Baranowską i Piotrem Gabryelem.

– Beata Szydło stworzyła własny styl sprawowania funkcji premiera. To dziś jeden z największych atutów PiS zauważa Piotr Semka w tekście „Rok walecznej kobiety”.

Ludzie prawicy i lewicy w jednym są zgodni: niewielu polityków budzi takie emocje jak Antoni Macierewicz. Jednak ile osób naprawdę go zna? –  zastanawia się Wojciech Wybranowski w artykule „Macierewicz jakiego nie znacie”.

Michał Tusk politykę omijał szerokim łukiem, ale z czasem go dopadła. A niebawem nastąpi ciąg dalszy pisze Jakub Kowalski w tekście „Jaki ojciec, nie taki syn”.

„Sok z Buraka” to największy profil polityczny na polskim Facebooku. Jak powstał, kto go prowadzi i kto wspierał jego działanie? tłumaczy Marcin Makowski w artykule „Sok z hejtu”.

 Chciałbym być porządny mówi kompozytor Michał Lorenc w rozmowie z Grzegorzem Brzozowiczem.

 Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak o „człowieku w żelaznej masce”, Rafał A. Ziemkiewicz o elitach bez narodów oraz „Alfabet malkontenta” Łukasza Warzechy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 grudnia 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w nowej aplikacji odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.dorzeczy)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/us/app/do-rzeczy/id1096077652?mt=8).

Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.