„Do Rzeczy”: czy opozycja rozpęta wojnę domową?

„Do Rzeczy”: czy opozycja rozpęta wojnę domową?

– Bunt polskich pacjentów przeciw oświeconym terapeutom okazał się drobnym, choć ważnym odcinkiem światowej wojny domowej pisze Andrzej Nowak w artykule „Rozważania nad wojną domową”.

– Grudniowe protesty Platformy oraz Nowoczesnej bywały groteskowe i wyśmiewane, ale kolejny raz przesunęły granice nieprzekraczalne dotąd w sporze politycznym w III RP – przekonuje Piotr Semka w tekście „Aż do skutku”.

– Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru walczą o dominację tylko nad częścią opozycji. Jest przecież i ta, która domaga się jeszcze radykalniejszych posunięć PiS – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Wojna na topniejącej krze”.

– Próba wywołania Majdanu w Polsce i sprowokowania wydarzeń, które zmusiłyby władzę do ustąpienia, się nie powiodła. Jednak wzbudziła ogromne emocje społeczne i pokusę kolejnych prób ich wykorzystania – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „Bój to ich nie ostatni”.

– Posłowie opozycji to sejmowi chuligani – przekonuje prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, w rozmowie z Kamilą Baranowską.

Na łamach specjalnego, noworocznego wydania również raport „Do Rzeczy”: „Wyzwania 2017”:

Klucz do dobrej polityki zagranicznej – opisuje Łukasz Warzecha.

Jak ożywić polską gospodarkę – radzi Cezary Kaźmierczak.

Co zrobi prezydent Donald Trump – prognozuje Marek J. Chodakiewicz.

Jaka przyszłość czeka Niemcy – zastanawia się Zdzisław Krasnodębski.

Czy chrześcijanie przetrwają w Europie – pisze Olivier Bault.

Dokąd zmierza papież Franciszek – pyta Grzegorz Kucharczyk.

To koniec liberalnej demokracji? – zastanawia się Piotr Gociek.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również m.in. rozmowa z Krzysztofem Liedelem, dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas („ Terroryści szykują krwawy rok”), wywiad z Aleksandrem Duginem, rosyjskim filozofem, doradcą Władimira Putina („Globalizm i liberalizm to cywilizacja Antychrysta”) oraz przewodnik Jacka Komudy „Czym dawna Rzeczpospolita zadziwiała świat”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od wtorku, 27 grudnia 2016. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w nowej aplikacji odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.dorzeczy)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/us/app/do-rzeczy/id1096077652?mt=8).

Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.

Wydawcą tygodnika „Do Rzeczy” jest Orle Pióro, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.