Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

17.02.2017

Waldemar Skrzypczak i Ryszard Czarnecki nowymi felietonistami „Wprost”

Inne wersje: txtpdf

Generał Waldemar Skrzypczak i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki zadebiutują w poniedziałek jako felietoniści tygodnika „Wprost”.

Ich felietony będą się ukazywać we „Wprost” regularnie. Ryszard Czarnecki będzie przedstawiał i komentował sprawy międzynarodowe, w tym wydarzenia w Brukseli, a generał Skrzypczak kwestie militarne oraz związane z geopolityką, również w ujęciu międzynarodowym. W przypadku obu autorów będą to także kwestie dotyczące Polski.

„Chcemy, żeby nasi czytelnicy mieli ogląd spraw międzynarodowych bliższy i bardziej pogłębiony niż w innych mediach. Chcemy też pokazywać im różne, odmienne spojrzenia na niektóre problemy. Formuła felietonu pozwala na takie właśnie prezentowanie niełatwych tematów – krótkie, syntetyczne i atrakcyjne dla odbiorców. Osoby naszych nowych felietonistów, których wiedza, znajomość tematów i ludzi nie podlegają dyskusji, są gwarancją najwyższej jakości. Nie wątpię, że czytelnicy to docenią” – mówi Jacek Pochlopień, redaktor naczelny „Wprost”

Generał w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak został kilkanaście dni temu odwołany ze stanowiska etatowego doradcy w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce. Powodem jego dymisji była krytyczna wypowiedź na temat zmuszania wojskowych do salutowania rzecznikowi MON. Formalnie generał jest cywilem od 2009 r. Rok temu wygrał konkurs na stanowisko etatowego doradcy WITU – zajmował się ocenami technologii i kontaktami międzynarodowymi. Skrzypczak to jeden z najpopularniejszych generałów w polskiej armii. Dowodził dywizją w Iraku, był dowódcą wojsk lądowych za czasów ministra Aleksandra Szczygły (PiS) i Bogdana Klicha (PO). Za czasów Tomasza Siemoniaka pełnił funkcję wiceministra obrony.

Ryszard Czarnecki jest politykiem, deputowanym do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącym PE, w przeszłości był także przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej i wiceministrem kultury. Na przełomie lat 80. i 90. próbował swoich sił jako dziennikarz oraz redaktor. Jest też pasjonatem sportu i działaczem sportowym, kibicuje żużlowcom i piłkarzom. Prywatnie jest zięciem pierwszego i jedynego polskiego kosmonauty, Mirosława Hermaszewskiego, ojcem trzech synów.

Wydawcą tygodnika „Wprost” jest AWR „Wprost”, spółka zależna giełdowej spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Bieżące informacje ze spółki na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów