Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.05.2017

„Do Rzeczy”: nocna zmiana 25 lat później. Sensacyjne kulisy w rozmowie Piotra Semki z Janem Olszewskim

Inne wersje: txtpdf

Myśleliśmy o wrześniu 1992 r. Lustracja była planowana jako akcja oparta na znacznie większej znajomości archiwów, przede wszystkim wojskowych, a także mająca pewną ustaloną procedurę. W czerwcu 1992 r. musieliśmy improwizować – mówi w rozmowie z Piotrem Semką były premier Jan Olszewski. W najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” – specjalny dodatek  „Obalenie rządu Olszewskiego”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Po zmianie władzy korporacje w trosce o swoje interesy podjęły próbę sparaliżowania PiS. Strategia buntu „środowisk zawodowych” jednak się nie powiodła zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Kontrrewolucja kast” w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

– Chęć dokopania  nielubianej władzy wzięła wśród artystów górę nad szacunkiem do widzów. Po takim Opolu nie ma co płakać – pisze Piotr Gociek w tekście „Festiwal hipokryzji”.

– „Do Rzeczy” dotarło do danych o pracy CBA. Tylko przez cztery miesiące tego roku dzięki działaniom Biura 191 osób usłyszało 642 zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych – ujawnia Wojciech Wybranowski w tekście „Tak sprząta  CBA”.

– Budowaną z mozołem dobrą reputację może zniszczyć jedno zdarzenie. Czy dla polskiej policji pod rządami ministra Mariusza Błaszczaka, wiceministra Jarosława Zielińskiego i nadinspektora Jarosława Szymczyka takim zdarzeniem będzie śmierć Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie? – zastanawia się Łukasz Warzecha w artykule „Jak formować dobre gliny”.

– Polska nigdy nie kolaborowała z Sowietami, ale żołnierze LWP byli wielkimi bohaterami – trudno nadążyć za meandrami polityki historycznej PiS – pisze Piotr Zychowicz w artykule „«Nie» dla gloryfikacji  LWP”.

– Zamachy powszednieją. Terroryści naruszyli więc kolejne tabu. W najtragiczniejszym od 12 lat ataku na Wyspach celowo zaatakowali tak, by zabić jak najwięcej jak najmłodszych – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Dzieci na celowniku  dżihadu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” także Olivier Bault - francuski dziennikarz w Polsce - pisze ostry list otwarty do prezydenta Francji, Waldemar Łysiak lustruje Woltera, a Krzysztof Masłoń opisuje tajemnicę uroku Rogera Moore’a.

 Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 29 maja 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów