Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.06.2017

„Do Rzeczy”: Czy PiS to współczesna sanacja – spór Ziemkiewicz kontra Gociek

Inne wersje: txtpdf

– PiS nauczył się od Piłsudskiego akurat tego, czego nie powinien, a nie wyciągnął nauki, którą powinien, bo byłoby to dla Polski dobre przekonuje Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Czego sanacja nauczyła PiS?” na lamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

– Barwne porównania w polityce zwykle służą nie przybliżeniu prawdy, lecz wygodnemu ustawieniu sobie chłopca do bicia. Tak jest z porównaniem PiS do rządów sanacyjnych II RP – argumentuje Piotr Gociek w tekście „PiS to nie sanacja”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Niewykluczone, że niemal po dwóch latach od ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników z CBA sprawa wróci na wokandę. Sąd Najwyższy uznał prezydencki akt łaski za niebyły  – pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Sąd kontra prezydent”.

– Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odchodzi do lamusa. Pozostaną wspomnienia – tylko z rzadka miłe czy budujące – zauważa Krzysztof Masłoń w tekście „Mietek Fogg to był fajny gość”.

– Oficer ABW, który mógł mieć wiedzę o kulisach śmierci Andrzeja Leppera i chciał opowiedzieć śledczym o swoich ustaleniach, nie został zwolniony z tajemnicy państwowej – dowiedziało się „Do Rzeczy”. Prokuratura zastanawia się, czy są powody, by wznowić śledztwo w sprawie zgonu byłego wicepremiera – ujawnia Wojciech Wybranowski w artykule „Przyszliśmy zrobić samobójstwo”?

Od razu po tym, jak w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 r. „koalicja strachu” przegłosowała w Sejmie odwołanie rządu premiera Jana Olszewskiego, zaczęto mówić o udaremnionym zamachu stanu. Rzeczywiste powody obalenia rządu – kwestia relacji traktatowych z Federacją Rosyjską i strach przed lustracją – zastąpione zostały tezą o przygotowywanym rzekomo przez Antoniego Macierewicza „zamachu stanu” – pisze Sławomir Cenckiewicz w tekście „Kłopotliwy świadek fikcyjnego zamachu”.

– Po Nowym Jorku, Berlinie czy Paryżu również w Warszawie i Krakowie zamiast kupować własne auto, można je wynająć niczym miejski rower na kwadrans lub kilka godzin – pisze Jacek Przybylski w artykule „Samochody  na minuty”, wyliczając jasno, komu carsharing rzeczywiście może się opłacać. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również  Andrzej Horubała kontra religia Holokaustu, Łukasz Zboralski o gwiazdach grających na emocjach fanów, a także ranking szpitali.

Najnowsze wydanie tygodnika „Do Rzeczy” ukazuje się ze zmodyfikowanym layoutem pierwszej strony. To odpowiedź na oczekiwania czytelników i chęć pokazania bardziej nowoczesnej i przyjaznej twarzy „Do Rzeczy”. Dzięki przesunięciu loga udało się jeszcze mocniej wyeksponować temat numeru. Wyraźniej zostały też pokazane zajawki pozostałych głównych materiałów wydania. Projekt został przygotowany przez studio graficzne pod kierownictwem Mariusza Daruka-Skarbka.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 czerwca 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów