Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

23.06.2017

Katarzyna Pinkosz z Nagrodą Specjalną Kryształowe Pióro. Wyróżnienie dla Agnieszki Fedorczyk

Inne wersje: txtpdf

Dziennikarka tygodnika „Do Rzeczy” Katarzyna Pinkosz otrzymała w tym roku Nagrodę Specjalną Kryształowe Pióro przyznawaną dziennikarzom zajmującym się tematyką medyczną i zdrowotną. Katarzyna Pinkosz otrzymała również dwa wyróżnienia konkursie Kryształowe Pióro. Wyróżnienia otrzymała również Agnieszka Fedorczyk, która pisze o zdrowiu w tygodniku „Wprost”.    

Katarzyna Pinkosz otrzymała nagrodę specjalną za książkę „Wybudzenia. Powrót do życia - polskie historie”, przedstawiającą doświadczenia osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, rozmowy z ludźmi, o których życiu zadecydowały sekundy: wypadek, udar czy zakrztuszenie. 

Ponadto Katarzyna Pinkosz została wyróżniona w kategorii „Choroby serca – rosnące zagrożenia” za artykuł pt. „Zatrzymać udar” opublikowany w tygodniku „Do Rzeczy”  oraz w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” – za publikację w serwisie swiatlekarza.pl.

Wyróżnienie w kategorii „Depresja – przełamać tabu” otrzymała Agnieszka Fedorczyk za opublikowany w tygodniku „Wprost” artykuł „Stres po męsku”.

Katarzyna Pinkosz jest dziennikarką, autorką reportaży, od lat pisze o sprawach związanych z medycyną. Publikowała m.in. w „Do Rzeczy”, „Świecie Lekarza”, „Gościu Niedzielnym”, „Rzeczpospolitej”, „Managerze Apteki”, „Mamo, to Ja”, „Tygodniku Solidarność”. Jest autorką książek: „Wybudzenia. Powrót do życia – polskie historie”, „O dwóch takich. Teraz Andy” – o wyprawie osób niepełnosprawnych na Aconcaguę. Za pracę dziennikarską otrzymała m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, Nagrodę Zaufania Złoty Otis, Nagrodę św. Kamila, Dziennikarz Medyczny Roku, wyróżnienie Sukces Roku 2016 w Ochronie Zdrowia, Sowa Onkologiczna. Więcej tekstów Katarzyny Pinkosz można znaleźć na stronie dorzeczy.pl.

Agnieszka Fedorczyk jest z wykształcenia biologiem. Przez wiele lat była dziennikarką działu Nauka Gazety Wyborczej, kierowała również działem Nauka w "Newsweek Polska". W tygodniku „Wprost” pisze o zdrowiu i medycynie. Publikuje również m.in. w Świecie Mózgu, Neuropozytywnych, Focusie, Psychiatrii Po Dyplomie, Wysokich Obcasach, Wysokich Obcasach Extra, Elle oraz Hospic. Jest autorką tekstów popularno-naukowych, medycznych i zdrowotnych oraz wywiadów. Wyróżniona nagrodami dla dziennikarzy, m.in. "1000 Twarzy SM", Nagroda Św. Kamila, Kryształowe Pióro, Lider Roku 2015 w Ochronie Zdrowia oraz Złoty Otis – nagroda zaufania. W ubiegłym roku otrzymała Złotą Synapsę w kategorii Przyjaciel Psychiatrii.  

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia. Ideą konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi oraz promowanie postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka. W 11 edycji konkursu w czterech kategoriach zgłoszono ponad 200 publikacji prasowych, artykułów internetowych oraz materiałów radiowo-telewizyjnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów