Krystyna Pawłowicz w dramatycznym wywiadzie dla „Do Rzeczy”

Krystyna Pawłowicz w dramatycznym wywiadzie dla „Do Rzeczy”

– Opozycja żywi się nienawiścią mówi Krystyna Pawłowicz, poseł PiS, w rozmowie z Agnieszką Niewińską naa łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– PiS musi wreszcie zauważyć, że wojna ze wszystkimi i radykalna retoryka partii rządzącej działają na korzyść opozycji – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Czym PiS wkurza suwerena?”.

 – PiS chce uspokoić stosunki z prezydentem Andrzejem Dudą. Z tym może być problem – krew i okazję do medialnego zaistnienia zwęszyli politycy z drugich i trzecich rzędów obu obozów. Kaczyński i Duda są jednak skazani na współpracę – przekonuje Wojciech Wybranowski w tekście „Na przeczekanie”.

– Jest mało prawdopodobne, żeby w 2020 r. PiS nie poparł Andrzeja Dudy. Nie jest to jednak niemożliwe. Żeby zmniejszyć ryzyko takiego rozwoju wypadków, prezydent musi zacząć pracować nad własną partią. Oczywiście nie w sensie dosłownym zauważa Łukasz Warzecha w tekście „Małżeństwo z rozsądku”.

– Podwójnym wetem i obietnicą złożenia własnych projektów ustaw prezydent Andrzej Duda wziął na siebie polityczną odpowiedzialność za zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Najostrzejszym recenzentem jego pracy będzie nie opozycja, lecz PiS – przekonuje Kamila Baranowska w artykule „Co dalej z sądami?”.

„Ja chcę po prostu ratować instytucję prezydenta!” – tak Zofia Romaszewska tłumaczyła córce, dlaczego poradziła Andrzejowi Dudzie zawetować ustawy o sądownictwie pisze Maciej Pieczyński w tekście „Legenda murem za Dudą”.

– Broniłem przyczółka cywilizacji opowiada Tadeusz Zapałowski ps. Michał, obrońca barykady w Al. Jerozolimskich, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Kremlowskie tuby propagandowe reagują z właściwą sobie gracją na pogarszający się poziom życia i kasandryczne przepowiednie ekonomistów co do przyszłości Rosji w warunkach pogłębiającej się izolacji politycznej i spadku cen surowców. Żyje się może skromniej, ale jak ma się żyć w oblężonej twierdzy? pisze Gabriel Michalik w tekście „Wszyscy nienawidzą Rosjan?”.

Medialni potentaci – Discovery i Scripps, właściciel m.in. TVN – rozmawiają na temat połączenia i chcą podbijać Internet. Czy to oznacza zmiany w TVN?  – zastanawia się Radosław Wojtas w artykule „Wielka fuzja”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również  Piotr Gociek pisze o nowym filmie Luca Bessona („Valerian i Miasto Tysiąca Planet”), Andrzej Horubała opisuje pojedynek dwóch wystaw polskiej sztuki współczesnej („Późnej polskości” oraz „Historiofilii”), a Piotr Semka oprowadza po Brukseli – rodzinnym mieście Tintina.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 31 lipca 2017.  Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8). 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.