Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

06.08.2017

„Do Rzeczy”: donos na Polskę

Inne wersje: txtpdf

– Używanie zagranicznych mediów przez polskich dziennikarzy i polityków do własnych celów ideowych przetestowano za pierwszych rządów PiS. Dzisiaj ten mechanizm zwiększa obroty. Jak działa i jaki jest jego cel? wyjaśnia Marcin Makowski w tekście zatytułowanym „Atak na Polskę” w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

A wiceszef Parlamentu Europejskiego – Ryszard Czarnecki – w rozmowie z Łukaszem Zboralskim przekonuje, że „Polska prowadzi własną grę i to niektórych boli”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

- Naród nie ma absolutnie żadnego wpływu na władzę w trakcie trwania jej kadencji –  wskazuje Paweł Kukiz w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim zatytułowanej „Duda lekiem na wirus partiokracji”.

– W nawoływaniach do budowy „partii prezydenckiej” widzę powrót do niemądrej tezy, że normalna prawica to taka bez Jarosława Kaczyńskiego ostrzega Piotr Gociek w tekście „Klucz do prawicy”.

Poparcie, jakiego udzielili Andrzejowi Dudzie po jego prezydenckim wecie ważni polscy biskupi, to prosta konsekwencja stanowiska polskich hierarchów wobec polityki – Tomasz P. Terlikowski tłumaczy w tekście „Kościół ponad plemionami”, że biskupi zawsze na pierwszym miejscu stawiają prawdy wiary, choć oskarża się ich o polityczne zaangażowanie.

Zbigniew Ziobro, który wierzy, że kiedyś stanie na czele obozu prawicy, próbuje budować swoją pozycję, krytykując prezydenta. Władze PiS to jeszcze tolerują, ale sympatyków w partii Ziobrze nie przybywa pisze Wojciech Wybranowski, analizując polityczną wojnę między ministrem sprawiedliwości a obozem prezydenta w tekście „Szeryf mierzy w prezydenta”.

Coraz trudniej zrozumieć, kto z kim, o co i po co walczy na polskiej arenie politycznej Rafał A. Ziemkiewicz przygląda się politycznej wojnie polsko-polskiej w tekście „Bojowy zawrót głowy”.

Zmiany wprowadzane przez PiS cementują złe cechy polskiego wymiaru sprawiedliwości Andrzej Mikosz analizuje reformę sądownictwa w tekście „Potrzeba prawdziwej reformy”.

Władze Wielkiej Brytanii, Francji,Niemiec, Norwegii oraz Indii chcą zabronić sprzedaży pojazdów z silnikami Diesla i benzynowymi. Na drogach mają zostać tylko hybrydy lub auta z napędem elektrycznym Jacek Przybylski w tekście „Zakaz wjazdu” pokazuje, że jesteśmy o krok od wielkiej motoryzacyjnej rewolucji

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek poświęcony antypolskiej operacji NKWD, a także: Robert Bogdański pokazuje prawdziwe intencje „obrońców demokracji"; Krzysztof M. Załuski przypomina, jak narodził się lewacki terroryzm; Jacek Przybylski analizuje chaos w Białym Domu; Piotr Semka pisze o nowej polityce migracyjnej w USA; Tomasz Wróblewski o ekonomicznym starciu o wpływy w UE między Niemcami a USA; Łukasz Majchrzyk opisuje, jak Robert Kubica wrócił do wielkości w sporcie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 7 sierpnia 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów