Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.12.2017

„Do Rzeczy”: 2018. Czy strateg znowu wygra?

Inne wersje: txtpdf

– Polska jest dziś lepsza – mówi Kornel Morawiecki, marszałek senior, przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim na łamach najnowszego, noworocznego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

– To, co się dzieje dzisiaj w Polsce i wokół niej, nie jest w zasadzie niczym nowym. Przeżyliśmy już to w latach 2005–2007, choć w łagodniejszej formie. Nie można więc nawet powstrzymać się od pewnego rodzaju poczucia znudzenia, mimo że czasy są burzliwe  pisze prof. Zdzisław Krasnodębski w artykule „Déjà vu”.

– Wysokie poparcie nie może usypiać czujności PiS. Rok 2018 to nowe wyzwania dla rządzącego obozu – ostrzega Piotr Semka w tekście „Cztery wyzwania dla dobrej zmiany”.

– Dwa plemiona postpisowskie są już uformowane i gotowe rzucić się sobie do gardeł – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Czarny scenariusz”.

 – W grudniu notowania partii rządzącej sięgnęły 50 proc. To wbrew pozorom fatalna wiadomość dla PiS. Partia, która nie czuje na plecach ani oddechu wyborców, ani opozycji, ma skłonność do arogancji i zaczyna popełniać coraz poważniejsze błędy – stwierdza Łukasz Warzecha w tekście „Czynniki  ryzyka”.

 - Rok 2018 przyniesie eskalację działań „ulicy i zagranicy”. Zjednoczona Prawica musi także uważać, by sama nie podstawić sobie nogi – przestrzega Piotr Gociek w artykule „Czy ktoś obali dobrą zmianę”.

– PiS ma potencjał, by rządzić dłużej niż jedną kadencję czy dwie. Czy po ewentualnej utracie władzy tę formację czeka rozpad? – zastanawia się Marek Jan Chodakiewicz w tekście „PiS na zawsze?”.

Na łamach specjalnego, noworocznego wydania „Do Rzeczy” również:

– W ciągu 15 lat Polska powinna wydać co najmniej 550 mld zł, by nasze wojsko było w stanie skutecznie bronić państwa – wynika ze strategicznych analiz resortu obrony narodowej. Jak to wygląda w praktyce? sprawdza Wojciech Wybranowski w artykule „Kraby pełzną na granice”.

– Polska była niepodległa od koronacji Władysława Łokietka w 1320 r. przez cztery wieki. Dość czasu, żeby zapomnieć, że niepodległość jest szczególną wartością i że może być problemem podkreśla prof. Andrzej Nowak w tekście „Niepodległość jest ryzykiem”.

– Prokuratorskie śledztwo w sprawie rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory wisi nad obecnym prezydentem USA niczym miecz Damoklesa. Czy Donald Trump przetrwa? A może już w 2018 r. zostanie zmuszony do rezygnacji? zastanawia się Jacek Przybylski w artykule „Czy Putin pogrąży Trumpa”.

– Jest kilka warunków, które trzeba spełnić, by biznes przerodził się w wielopokoleniowe przedsiębiorstwo – pisze Łukasz Zboralski w tekście „Biznes na wieki”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również recenzja „The Square” Rubena Östlunda pióra Andrzeja Horubały oraz noworoczna szopka Piotra Goćka.

Do części nakładu noworocznego wydania tygodnika „Do Rzeczy” dołączona jest najnowsza książka Rafała Ziemkiewicza pt.: „Sanacja czy demokracja”. Książka składa się z felietonów pisanych na bieżąco dla tygodnika „Do Rzeczy” i, jak zapewnia Ziemkiewicz, będzie stanowiła swoistą kontynuację „Pychy i Upadku” wydanej dwa lata temu.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od środy, 27 grudnia 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów