Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

17.09.2017

„Wprost” – powrót Balcerowicza i rewolucja na uczelniach

Inne wersje: txtpdf

Powrót Leszka Balcerowicza do czynnej polityki, czas prezydenta i założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym – to tylko wybrane tematy najnowszego wydania tygodnika „Wprost”.  

Od lat jest recenzentem życia publicznego, ale ostatnio staje się coraz bardziej aktywny. Mowa o Leszku Balcerowiczu, ekonomiście, liderze partyjnym, twórcy polskiej transformacji. Człowieku, który budzi emocje. „Teraz Leszek Balcerowicz gra ostro, wraz z Lechem Wałęsą przygotował coś w rodzaju planu oporu przeciw PiS i pozostaje aktywny” – pisze m.in. we wstępniaku redaktor naczelny „Wprost”, Jacek Pochłopień. Czy Balcerowicz poczuł wolę powrotu do polityki i widzi się na czele jakiejś partii – więcej na ten temat – najnowszym wydaniu „Wprost”.  

Ponadto we „Wprost”:

  • Wszystko wskazuje na to, że prezydent porozumiał się z prezesem PiS w sprawie reformy sądów. Największym przegranym batalii o wymiar sprawiedliwości zostanie więc prawdopodobnie Zbigniew Ziobro – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek
  • „Wprost” dotarł do założeń przygotowywanej przez Jarosława Gowina ustawy reformującej szkolnictwo wyższe. Zgodnie z nią, znikną studia doktoranckie, zaoczne będą trwały dłużej – nawet sześć lat, a system finansowania uczelni będzie premiował jednostki wyróżniające się. O szczegółach we „Wprost” pisze Artur Grabek.
  • Nie każda kobieta musi być feministką. Niech sobie będzie, kim chce. Ale niech się dwa razy zastanowi, zanim skrytykuje feministki. Nie lubisz feministek, to zrezygnuj z ich dorobku – mówi w rozmowie z „Wprost” Sylwia Chutnik, pisarka, felietonistka, aktywistka, feministka.
  • Premier Morawiecki mówi stop i wrzuca kij w karuzele podatkowe. Ale przy okazji tego wielkiego hamowania obrywa się też tym, którzy wcale nie chcieli się kręcić. O wecie za VAT pisze Szymon Krawiec.
  • W zbliżających się wyborach do Bundestagu największe szanse na wygraną mają chadecy. Niezależnie od tego, kto będzie ich koalicjantem, na zwrot w polityce imigracyjnej nie ma co liczyć.
  • 45 lat temu podczas olimpiady terroryści zamordowali 11 izraelskich sportowców. Przez dziesięciolecia Niemcy ukrywali dowody swoich błędów i zaniedbań, które doprowadziły do tragedii. O tej historii we „Wprost” pisze Jakub Mielnik
  • Wystartuj po zdrowie. Wystarczy 30 minut marszu dziennie, by wydłużyć swoje życie o 3,5 roku. Umiarkowana aktywność fizyczna działa na serce leczniczo. We „Wprost” – raport o zdrowiu Polaków. Temat – serce.
  • Na łamach tygodnika także o tym, jak młodzi polscy przedsiębiorcy robią biznes na zdrowiu.
  • Za „blogerkę modową” jestem na siebie wściekły. Mam nadzieję, że poważna i gruba powieść, jaką jest „Wymazane”, odbuduje mój wizerunek i pozycję –  mówi Michał Witkowski, pisarz, w rozmowie z Marcinem Dzierżanowskim. 

Te oraz wiele innych materiałów na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost”, który 18 września trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a 17 września od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów