Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.10.2017

„Wprost”: tajemnice rodziny Wałęsów

Inne wersje: txtpdf

– Moje życie rodzinne się skończyło – powtarza ostatnio Lech Wałęsa. To cena, jaką zapłacił za politykę. Zapewnia jednak, że z żoną się nie rozstanie, bo katolik się nie rozwodzi. Na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost” - kulisy wywiadu–rzeki z byłym prezydentem.

W nowym „Wprost” także  o tym, jak Rosja rozgrywa Europę oraz jak zachodnie sieci sklepów drenują kieszenie Polaków.  

Już wcześniej skarżył się znajomym, że ma do żony żal. Chodzi o autobiografię, w której Danuta Wałęsowa opowiedziała dziennikarzowi o ich wspólnym życiu. Teraz sam przerwał milczenie. Opowiada o sobie jak o mężu i ojcu, który stracił rodzinę i jest samotny.  „W swoich autobiografiach, tak naprawdę pisanych przez jego współpracowników, nie wspominał o sprawach prywatnych. Kiedy przychodzili do niego dziennikarze przeprowadzić wywiad, trwało to zazwyczaj godzinę, pół, nie mieli czasu ani okoliczności, by go poznać. A my mieliśmy szansę być blisko, zdobyć jego zaufanie. Rozmawialiśmy długo” – mówi  Cezary Łazarewicz, współautor książki „Ja”, czyli rozmowy, którą razem z Andrzejem Boberem przeprowadził z Lechem Wałęsą. Więcej – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.

We „Wprost” także o tym, jak naprawdę  działa rosyjska machina propagandowa w Europie Środkowej.  W jakich obszarach umacnia się prorosyjskie lobby? Czy istnieje wspólny dla państw tego regionu wzorzec działania prokremlowskich sił? Dziennikarze z Polski, Węgier, Czech i ze Słowacji postanowili przyjrzeć się rosyjskim wpływom w tych krajach. Na łamach „Wprost” - pierwsze wyniki tego międzynarodowego śledztwa.

„Wprost” wraca też do tego, co i za  ile sprzedają Polakom zachodnie sieci sklepów. A sprzedają na przykład mydło w płynie Isana. Mydło sprzedawane w polskim Rossmannie kosztuje 3,49 zł. W niemieckim: 0,49 euro, czyli w przeliczeniu: 2,10 zł. Niemcy za to samo mydło płacą o 40 proc. mniej. Inny produkt - dezodorant dla mężczyzn. Ta sama wersja produktu, opakowanie, pojemność. W polskim Rossmannie: 12,99 zł. W niemieckim 1,65 euro, czyli 7 zł. Wychodzi prawie o połowę taniej! Zarabiamy trzy razy mniej niż Niemcy, a za niektóre produkty płacimy w sklepach dwa razy więcej od nich. Oto, jak zachodnie sieci handlowe biją po kieszeniach Polaków – pisze we „Wprost” Szymon Krawiec.

Ponadto w nowym „Wprost”:

- Piątkowa wizyta prezesa PiS u prezydenta to sygnał pojednania. Ale jednocześnie w partii ruszyły tajne prace nad ordynacją. Chodzi  o to, by po wyborach obóz władzy mógł odrzucić każde weto.

- Trzeba zdemokratyzować partię. Chcę to zrobić jako jej przewodniczący – mówi poseł Piotr Misiło, członek władz klubu poselskiego Nowoczesnej.

- Obiecuje, że zajmie się dzieckiem jak swoim. Ale czasem potrafi  uderzyć, wyzwać, podać maluchowi leki nasenne albo okraść mieszkanie. Niania z piekła rodem.

- Portale randkowe są popularniejsze od niektórych portali horyzontalnych. A przez to, że mają niższe koszty, wyciskają lepsze marże. I zarabiają miliony.

- Polska próbuje uchylić wyrok sądu arbitrażowego przyznający funduszowi Abris rację w sporze o milionowe odszkodowanie. Teraz wszystko w rękach szwedzkich sędziów.

- Piłkarskie mistrzostwa w 2018 r. miały potwierdzić pozycję Rosji w świecie. Jednak na razie toczy je korupcja i strach przed brutalnością stadionowych chuliganów.

- Polska animacja swoje 70. urodziny obchodzi bez szampana. Ale wiele wskazuje na to, że już niedługo wystrzelą korki.

Te oraz wiele innych materiałów na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost”, które 9 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę  od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów