Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.10.2017

„Do Rzeczy”: Patryk Jaki pokonał Hannę Gronkiewicz-Waltz. Czy zostanie prezydentem Warszawy?

Inne wersje: txtpdf

– Kończymy z patologią III RP – mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

– Badania m.in. rozpoznawalności przeprowadzane przez PiS w stolicy zdecydują, kogo ta partia wystawi jako kandydata na prezydenta Warszawy: Stanisława Karczewskiego czy Patryka Jakiego. O tym ostatnim mówi się jako o czarnym koniu w wyścigu o partyjną nominację pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Człowiek, który pokonał Hankę”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Jeśli każda reforma będzie wymagać wielomiesięcznych targów w obozie władzy, to w tę polityczną lukę kiedyś z sukcesem wkroczy opozycja – zauważa Piotr Semka w artykule „Emocje na  wodzy”.

– Petru powinien zjeść swój dyplom – mówi Janusz Śniadek, poseł PiS w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

– Jeśli PiS nie zmarginalizuje swojego „świrowiska”, to zostanie zepchnięty na równię pochyłą prowadzącą do upadku przestrzega Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „PiS i jego świrowisko”.

W karierze politycznej trudno uniknąć przezwisk nadawanych zarówno przez wyborców, jak i kolegów z sejmowych ław. Gorzej, jak niechciana ksywa przykleja się na dekady pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Pozbyć się Adriana”.

Nasze roszczenia wobec Niemców muszą być rozpatrywane jako reparacje, odszkodowania i przypadki szczególne np. dla takich miast jak Wieluń i Warszawa przekonuje profesor Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz w tekście „Gott mit  uns”.

– Niepohamowana poprawność polityczna sprawiła, że w USA przybywa zwolenników obalania pomników i lekceważenia hymnu. Byle nie urazić uczuć czarnoskórych oraz Indian – przekonuje Jacek Przybylski w artykule „Nowa historia Ameryki”.

Europejskie kraje chcą reintegrować obywateli, którzy zostali mordercami w szeregach islamistów. I tylko niektóre po cichu ich likwidująostrzega Witold Repetowicz w tekście „Witaj, terrorystko!”

– Potrafimy strzelać gole najlepszym mówi Kamil Grosicki, piłkarz reprezentacji Polski, w rozmowie z Łukaszem Majchrzykiem.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również malarskie śledztwo Łysiaka, Piotr Gociek o filmie „Blade Runner 2049”, a także 20-stronicowy dodatek specjalny „Jak esbecy mordowali księży”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 16 października 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:

– systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

– systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów