Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

19.11.2017

„Do Rzeczy”: Zimna wojna coraz gorętsza. Ukraina kontra Polska

Inne wersje: txtpdf

– Z banderowcami walczyli czekiści przekonuje Wołodymyr Wjatrowycz, przewodniczący Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim na łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”.

– Z Ukrainą trzeba  rozmawiać twardo – mówi z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Zwolennicy totalnej opozycji wciąż o tym marzą, ale Donald Tusk nie ma żadnego powodu, żeby wracać do Polski i stanąć do politycznej walki. Ma za to kilka powodów, by tego nie robić – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Marzenie o Tusku”.

– Już nie będzie milionów nieważnych głosów – zapowiada Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, w rozmowie z Pawłem Lisickim i Wojciechem Wybranowskim. 

– Nie mają odpowiedniego wykształcenia i kompetencji, ale chcą mówić młodzieży o seksie. Celebryci uświadomią ci dziecko – ostrzega Agnieszka Niewińska w tekście „Anja uczy seksu”.

– Kwestia reparacji mogłaby być pożytecznym narzędziem w dobrze zaplanowanej, rozpisanej na role i kompetentnie prowadzonej polityce zagranicznej. Niestety, wszystko wskazuje na to, że jest głównie grą na rynek wewnętrzny – pisze Łukasz Warzecha w artykule „Gra w reparacje”.

– Polscy narodowcy i konserwatyści, zdaniem postępowców, najbardziej mają się obawiać wyboru na papieża Afrykańczyka. To bujda. Kardynał Robert Sarah to wymarzony kandydat na papieża ­– przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście „Czarny papież? Nie ma sprawy!”.

– Polski rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ma on wejść do czołówki największych lotnisk w Europie i obsługiwać nawet 100 mln pasażerów rocznie – pisze Jacek Przybylski w artykule „Miliardy z nieba”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańczyk o wystawie „Biedermeier” w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Piotr Gociek o „Star Trek: Discovery”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 20 listopada 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów