Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

10.12.2017

„Do Rzeczy”: Atak na ojca Rydzyka. Wściekłość lewicy na utratę monopolu – co się kryje za zbliżeniem dyrektora Radia Maryja z Żydami?

Inne wersje: txt

– Za sprawą dyrektora Radia Maryja lewica w Polsce traci monopol na budowanie relacji polsko-żydowskich zauważa Piotr Semka w artykule „Łamanie lodów, czyli gambit o. Rydzyka” w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

– Polska jest na celowniku – mówi Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths, zajmującej się relacjami polsko-żydowskimi, w rozmowie z Marcinem Makowskim. 

Na łamach „Do Rzeczy” również raport o kulisach zmiany premiera:

 – Jarosław Kaczyński nigdy nie bał się rozwiązań niekonwencjonalnych. Właśnie zdecydował się na najbardziej ryzykowne posunięcie w całej karierze – pisze Piotr Gociek w artykule „Dlaczego Morawiecki”.

  Jako człowiek związany z bankami początkowo nie cieszył się zaufaniem „dobrej zmiany”. Pokazał jednak, że potrafi odnosić sukcesy gospodarcze, i udowodnił lojalność wobec PiS. Czy to wystarczy, by odniósł sukces jako szef rządu? – zastanawia się Maciej Pieczyński w tekście „Od bankiera do premiera”.

 W najnowszym „Do Rzeczy” także:

– Od 2010 r. polskie służby specjalne i ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo narodowe stworzyli wiele sytuacji, które rosyjskie służby mogły wykorzystać do penetracji naszego kontrwywiadu – ujawnia Wojciech Wybranowski w artykule „Bliskie spotkania z  Rosją”.

– Wbrew rewolucyjnym scenariuszom wciąż najbardziej prawdopodobny w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy pozostaje ten zakładający kontynuację, czyli start w wyborach w 2020 r. z poparciem Prawa i Sprawiedliwości przekonuje Łukasz Warzecha w tekście „Andrzej Duda jak kot Schrödingera”.

– Podstarości czehryński, którego Sienkiewicz i Hoffman zmieszali z błotem, okazał się odważniejszy od niejednego bohatera „Trylogii” – zauważa Jacek Komuda, który w artykule „Czapliński kontra  Chmielnicki” opisuje prawdziwe dzieje bohaterów „Trylogii”.

Raz już z opozycją doprowadził do zmiany władzy w Gruzji. Czy to samo chce zrobić na Ukrainie? I czy w ogóle ma na to szanse? –  zastanawia się Łukasz Zboralski w tekście „Buntownik”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wiesław Chełminiak recenzuje nową ekranizację „Morderstwa w Orient Expressie”, Tomasz Zbigniew Zapert rozmawia z Dariuszem Rosiakiem o „Bladej twarzy Indianina”, a Piotr Włoczyk pisze o „zaimkach gender” w Kanadzie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 grudnia 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów