Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

25.02.2018

"Wprost" (09) – Narody wybrane

Inne wersje: txt

Tematem głównym najnowszego wydania tygodnika „Wprost“ są stosunki polsko-izraelskie. Wiele uwagi temu zagadnieniu poświęca Jakub Mielnik w artykule pt. „A może by zacząć jeszcze raz?“ Eskalowanie sporu Polaków z Żydami jest szkodliwe dla obu stron. Zbyt wiele nas łączy i zbyt wiele mamy wspólnych spraw do załatwienia, żeby dać się ponieść prymitywnym prowokacjom. Relacje z Izraelem i Żydami w Europie i USA powinny być budowane na pragmatycznych kwestiach, a nie na egzaltacji.

Trzeba przy tym oczywiście pozbyć sie złudzeń o naszej nieskazitelnej historii. Jest faktem, że przez stulecia Żydzi w Polsce byli traktowani przychylniej niż w większości krajów Europy. Jest też faktem, że państwo polskie nie przyłożyło ręki do Holokaustu, co nie zmienia faktu, że zdarzało mu się prowadzić politykę antysemicką. 

O tym jakie są możliwości wyjścia z obecnego konfliktu Jakub Mielnik w rozmawie z Rafaelem Castro – żydowskim publicystą mieszkającym w Berlinie.

Na łamach 35 lecie „Wprost“

Już 28 lutego br. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala Człowiek Roku 2017 tygodnika Wprost. To ważne wydarzenie dla redakcji tygodnika, która od 1991 roku tym tytułem honoruje ludzi, którzy wywarli największy wpływ na rzeczywistość społeczną, polityczną lub gospodarczą w Polsce. Kim będzie tegoroczny laureat dowiecie się Państwo przy okazji relacji z uroczystości w kolejnym wydaniu.

Dwa plany i dwie twarze Roberta Biedronia

Robert Biedroń rozpoczął intensywną kampanię wyborczą. Na razie na prezydenta Słupska, ale za dwa lata być może zechce powalczyć o prezydenturę Polski. Biedroń dogaduje się ze wszystkimi opcjami politycznymi i każdej ma coś do zaoferowania. Właśnie takiego kogoś potrzebuje polska lewica, kogoś kto doprowadziłby do zjednoczenia przynajmniej części środowisk. Czy zdecyduje się kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 roku?

Biznes pożegnania z giełdą

Roman Karkosik schodzi z parkietu, oraz sportowa sztuka zarabiania.

Jak w Polsce sprzedaje się dziewictwo i kto je kupuje

Artykuł Agaty Jankowskiej „Sprzedam dziewictwo“. Jeszcze dekadę temu sponsoring był marginalnym zjawiskiem. Teraz jest niemal normą, szacuje się, że na każdej uczelni w kraju znajdzie się kilka dziewczyn, które w zamian za czynsz, czesne czy prezenty towarzyszą panom w różnych sytuacjach. A jeśli dziewczyna jest do tego dziewicą, to strzał w dziesiątkę – ironizuje prof. Elżbieta Michałowska z Uniwersytetu Łodzkiego, która bada zjawisko sponsoringu wśród studentek. Za ten trend obarcza się mężczyzn domagających się od kobiety uległości.

To podkreśla, iż każda kobieta ma prawo decydować o swoim ciele i seksualności.

Kultura

Muzyka może uratować życie.

Tomasz Raczek spróbował stworzyć muzyczny spektakl na oskarową galę z filmów nagrodzonych w poprzednich latach. Jaki jest efekt tego projektu, o nowej płycie „Tomasz Raczek w kinie. Muzyczne perły Hollywood“ można przeczytać w wywiadzie Marcina Cichońskiego.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” 26 lutego 2018 trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów