Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

02.04.2018

„Do Rzeczy” (14) Zadyszka PiS traci poparcie. Jak to zmienić?

Inne wersje: txt

Jeśli PiS przegra, to sam ze sobą przekonuje wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes Porozumienia, w rozmowie z Marcinem Makowskim

Do spadku poparcia, jeden z sondaży mówi nawet o 12 punktach procentowych, przyczyniły się nie tylko polityczne pożary, lecz także sposób, w jaki obóz rządzący stara się je gasić – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Pyrrusowe zwycięstwo Morawieckiego?”

 Prawica chce powtarzać schematy – mówi Marcin Mastalerek, polityk PiS, były poseł i rzecznik partii w rozmowie z Kamilą Baranowską

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

 Za niemal 5 mld dol. rząd PiS kupił dwie baterie systemu Patriot uzbrojone w superpociski Lockheeda. Nad Wisłą pierwsze zestawy mają pojawić się do 2022 r. Do tego czasu przez zaniedbania poprzednich rządów Polska będzie praktycznie bezbronna przed atakiem z powietrza – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Parasol przed Rosją”.

Zaostrza się konflikt w obozie, który deklarował, że wyjaśni przyczyny katastrofy tupolewa. Spór ogarnął już nie tylko zaplecze Macierewicza i Ziobry, lecz także rozgorzał wśród naukowców zaangażowanych w sprawę – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „Wojenka smoleńska”.

Nawet współtwórczyni „Żegoty” przypisywano antysemityzm – zauważa Krzysztof Masłoń w artykule „Polski dekalog Zofii Kossak”.

Współczesna burżuazja zasługuje na szacunek, godność i wolność. bez tego klasa średnia u nas nie powstanie – przekonuje Stefan Sękowski w tekście „Szacunek dla klasy średniej”.

Pomniki Stalina stały w komunistycznych Niemczech aż do 1961 r. – pięć lat dłużej niż w samym Związku Sowieckim. kult „ukochanego Wodza ludzkości” w NRD pokazuje wystawa na terenie Miejsca Pamięci Narodowej berlin-hohenschönhausen – pisze Piotr Semka w artykule „Czerwony bóg NRD”.

Próbowaliśmy zmienić unię. Nie wyszło – mówi Daniel Kawczynski, brytyjski parlamentarzysta w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Afery korupcyjne na szczytach władzy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej mają jeden wspólny mianownik: unijne dotacje – przekonuje Tomasz Cukiernik w artykule „Korupcjogenne dotacje”.

Nie chcemy powrotu do wojny cenowej na rynku OC – przekonuje Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, w rozmowie z Jackiem Przybylskim.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o Brudnym Barrym, Piotr Włoczyk o Anty-Sorosu z Vegas

oraz raport: Nowi bolszewicy – ludzie, którzy wściekle zaatakowali Kościół.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od wtorku, 3 kwietnia 2018. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów