Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

02.04.2018

"Wprost" (14) Wojna o futra

Inne wersje: txt

„Wprost“ (14) Wojna o futra

Osią sporu jest z jednej strony wrażliwość na krzywdę zwierząt, a z drugiej – troska o losy ważnej gałęzi polskiego przemysłu. W artykule Marcina Dobskiego ujawniamy, kto zarobi na zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Ogromne pieniądze, które mogą stracić nasi przedsiębiorcy i wielkie zyski dla zachodnich koncernów. Kulisy działań na rzecz zakazu hodowli zwierząt futerkowych, które podzieliły polską scenę polityczną. 

„Nowy mózg rządu –Kim jest Waldemar Paruch, który ma kierować Centrum ANaliz Strategicznych i odpowiadać za strategię rządu.

Na stronach „Wprost“ również:

„Mira z ostatniego rzędu – artykuł Elizy Olczyk o tym jak jedna kampania wyborcza i jedna afera wywindowały mało znaną działaczkę samorządową Mirosławę Stachowiak - Różecką na najważniejsze stanowisko polityczne na Dolnym Śląsku.

„Czego brakuje antysystemowcom“ – Człowiek zaangażowany ideowo i politycznie, który z niczym się nie zgadza. Wieczny buntownik i wieczna siła sprzeciwu. To antysystemowiec. W świecie, gdzie tradycyjny podział polityczny uległ zatarciu, kiedy wszystko zagłusza jednolity szum mass mediów zostanie antysystemowcem jest bardzo kuszące.

Z kart historii „Morderczyni bez imienia“ – książka Cezarego „ Koronkowa robota“, o sprawie Gorgonowej. 

Społeczeństwo 

„Nieme bydlątka odzyskują głos“ – kobiety nie chcą być już podporządkowane duchownym. Dotyczy to zarówno świeckich feministek, jak i zakonnic. Tyle, że każde środowisko widzi to po swojemu.

„Poszło o pieniądze“ – mnie tam nie było – twierdzi skazany za morderstwa swego wierzyciela były prezydent Zabrza.

Biznes 

„Egzotyczna polska budowa“ – Polski rynek pracy wchłonął falę pracowników z Ukrainy. Teraz firmy szukają dalej. Nawet w Nepalu, Bangladeszu i Indiach. Wkrótce mają mieć łatwiej.

„Królowa Zakopanego z zarzutami“ – Małgorzata CH. Oraz jej maż Grzegorz K. – właściciele kilku hoteli w tym zakopiańskiego Belvedere – zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty oszustwa i ukrywania majątku przed wierzycielami.

Zagranica

„Kłamstwo, które uwiera cesarza Xi“ – Tajwan to jedno z miejsc, w których mogłaby się zacząć nowa wojna. Pekin chciałby podporządkować sobie wyspę choćby i siłą, a USA na pewni nie będą na to patrzeć bezczynnie.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” 3 kwietnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów