Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

13.05.2018

"Do Rzeczy' (20) Intryga przeciw Czartoryskim

Inne wersje: txt

Intryga przeciw Czartoryskim. Polityka i awantura w arystokratycznej rodzinie

W historii zakupu kolekcji Czartoryskich niemal wszystko jest duże: pieniądze, politycy, dzieła sztuki, tajemnicze fundacje i rodzinny konflikt. Brakuje tylko jednego: rzetelnej analizy pisze Marcin Makowski w artykule „Opozycja chce »krwi«”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Warszawę trzeba odbić z rąk mafii reprywatyzacyjnejmówi Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, w rozmowie z Kamilą Baranowską.

W tym roku nie zostanie przyznana Literacka Nagroda Nobla. To efekt kolejnej seksafery, tym razem w szwedzkim, a dokładnie szwedzko-francuskim wydaniu – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Nobel z nadszarpniętą reputacją”.

Pro-life to współczesne rycerstwo – przekonuje Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Uderzenie po kieszeni klasy politycznej oznacza z jednej strony zachętę do korupcji, a z drugiej – postulat nierealistyczny – ostrzegał w 2004 r. Lech Kaczyński – zauważa Filip Memches w artykule „Lech Kaczyński ostrzegał”.

Ku uciesze Izraela oraz Saudów i wbrew namowom europejskich sojuszników Trump wycofał USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Ta decyzja może wywołać nową wojnę na Bliskim Wschodzie ostrzega Jacek Przybylski w tekście „Irański zakład”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Teresa Stylińska pisze o ślubie księcia Harry’ego, a Waldemar Łysiak rozlicza pokolenie Maja ’68, w tym – Adama Michnika. 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 14 maja 2018.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów