Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

03.06.2018

„Do Rzeczy” (23) Rachoń do Warzechy: Jestem dumny z ataków polityków

Inne wersje: txt

Jestem dumny z ataków polityków. Mam swoje poglądy podkreśla Michał Rachoń, dziennikarz TVP, w rozmowie z Łukaszem Warzechą. Opozycyjne media alarmują, że dobra zmiana przejmuje Polsat. Dowód? Kontrola Doroty Gawryluk nad pionem informacji, rzekoma cenzura w stacji, poglądy szefowej „Wydarzeń” i problemy finansowe Zygmunta Solorza – pisze Marcin Makowski w artykule „Polsat pod ostrzałem”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Politycy PiS powinni zacząć zastanawiać się, czy potrafią tworzyć ugrupowanie myślące w perspektywie dekad – radzi Piotr Semka w artykule „Kto czeka na koniec Kaczyńskiego?”.

 Dziennikarstwo jest w hospicjum przekonuje Sławomir Jastrzębowski, prezes firmy PR R4S, były redaktor naczelnym „Super Expressu” w rozmowie z Agnieszką Niewińską.

Polacy obchodzą rocznice narodowych triumfów i tragedii, Austriacy znaleźli inny powód do dumy. Twierdzą,
że w ich stolicy narodziła się nowoczesność –
pisze Wiesław Chełminiak w tekście „Kawa dla nihilistów”.

Czy możemy winić polityków, że nie bronią uparcie życia nienarodzonych, skoro to wynik erozji w samym Kościele? zastanawia się Ewa Polak-Pałkiewicz w artykule „Pułapki »religii praw człowieka«”.

21 maja papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Augusta Hlonda. Tym samym na ostatniej prostej znalazł się proces beatyfikacyjny Wielkiego Prymasa II Rzeczypospolitej, jak nazywał go Jan Paweł II  – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Uczyń z nami cud…”.

Włosi dobrze pamiętają wymuszone obalenie rządu Berlusconiego i tak łatwo nie poddadzą się dyktatowi UE podkreśla Olivier Bault w artykule „Włoski koszmar salonu”.

W 1983 r. Irlandczycy dzięki referendum ochronili nienarodzone dzieci przed legalizacją aborcji. Dlaczego teraz całkowicie zmienili zdanie? – tłumaczy Piotr Czyżewski w tekście „Irlandia to tylko początek”.

 Były minister finansów w rządzie Donalda Tuska nie może się doczekać przesłuchania przez komisję śledczą ds. wyłudzeń VAT. Jak zawsze jest bardzo pewny siebie – zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Pan od rachunków”. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak bawi się w seksuologa.

 Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 4 czerwca 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów