Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.08.2018

"Wprost" (32) Złoty minister

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Miliony Sienkiewicza. Minister spraw wewnętrznych w rządzie Tuska. Dzięki spółce skarbu państwa zarobił fortunę.

Na stronach „Wprost“ również:

Złoty minister Tuska. Prawie 13 mln zł zarobili Bartłomiej Sienkiewicz oraz założona przez niego spółka na współpracy z PKN Orlen. Parę miesięcy temu umowę wypowiedziano.

Politycy na odwyku.  Jedni z sukcesem sprawdzają się w biznesie i gratulują sobie, że nie są skazani na obniżone ostatnio zarobki parlamentatrzystów oraz łaskę wyborców> Inni zakładają partie i próbują wrócić na Wiejską.

Dał nam przykład PiS ja zwyciężać mamy. Po zmianie władzy dzisiejsza opozycja będzie miała pokusę, by patologiczne mechanizmy stworzone przez obecną władzę wykorzystać do rozprawy z PiS – mówi Leszek Miller, były premier.

Sprowadzimy rząd na ziemię. Nie pozwolimy upolitycznić naszych protestów. Będziemy gonić z nich polityków opozycji – mówi Piotr Duda, przewodniczący Solidarności.

Społeczeństwo

Ludzie umierają jadąc. Polscy kierowcy jeżdżą najgorzej w Europie. Do największej liczby poważnych wypadków dochodzi latem.

Jak PiS zbudował społeczeństwo obywatelskie. Zadaniem opozycji ulicznej jest obrona demokracji przed zakusami władzy. W Polsce każdy ma na to własną metodę.

Biznes 

Tanie latanie. Irlandia, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Niemcy, i Holandia – w tych krajach załogi samolotów Rayanair zapowiedziały kolejne strajki. Konflikt wewnątrz firmy wręcz się rozrasta. Paradoksalnie korzysta na tym Polska.

Czeski lew na polskich torach. Na polskich torach jeździ już 14 różnych przewoźników, właśnie dołącza do nich 15 – prosto z Czech. W przyszłym roku zaś wchodzą w życie nowe przepisy UE mające zliberalizować rynek.

Zagranica. 

Koniec wojny, ale nie koniec przemocy. Rebelia w Syrii dogorywa. Sojusznicy USA ponieśli klęskę w starciu z reżimem wspieranym przez Iran i Rosję.

Raport „Wprost“ Bardzo ciężki problem. Powiedzieć osobie z otyłością, żeby schudła, to tak jak powiedzieć osobie z depresją, żeby zaczęła się cieszyć życiem. Otyłość jest chorobą, którą trzeba leczyć. A najlepiej – jak każdej chorobie – jej zapobiec.

„Wprost“ co mnie inspiruje  – Krzysztof Skiba. Sięgam do niepokojów z przedpokojów. Inspiracji szukam w życiu. Obserwuję. Słucham. Czytam.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 6 sierpnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski i będzie dostępne w formie e-wydania

 

 

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów