Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

12.08.2018

"Wprost" (33) Powrót Macierewicza

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Powrót Macierewicza. Były szef MON wrócił do łask prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Czy i kiedy wróci do Rządu?

Na stronach „Wprost“ również:

Ordynacja, czyli nowa gra prezydenta. Najpóźniej w piątek Andrzej Duda zdecyduje, czy podpisać nową ordynację do Parlamentu Europejskiego, dającą przewagę dużym partiom. Prezydent nie kryje , że skłania się ku wetu.

Celofanowa prezydentura.  Jeżeli prezydent nie podpisze ordynacji. To rozgniewa Kaczyńskiego, ale zachowa zdolność manewru w staraniach o reelekcję – mówi politolog dr Marek Migalski.

Powrót Macierewicza. Prezes PiS poprosił Macierewicza o przeprowadzenie całościowej oceny stanu armii – dowiedział się „Wprost“. W partii spekuluje się, że polityk wróci do rządu.

Malowana psycholog. Sabina Zalewska , kandydatka PiS na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiana jest jako psycholog, choć nim nie jest. Jej kariera naukowa kryje też kilka innych ciekawostek.

Społeczeństwo

Modo polo. Zawsze mówiono, że Polacy mają zły gust i ubierają się kiczowato. Tak się jednak złożyło, że chwilowo podążają za najnowszymi trendami.

Jak się ubierają politycy. Polityk, zanim wejdzie na świecznik, musi popracować nad własnym wizerunkiem.

Biznes 

Bunt komorników. Wściekli na ministra Ziobrę, który zamyka ich zawód. Rozgoryczeni zachowaniem starych kolegów po fachu, którzy tępią nową konkurencję. Młodzi komornicy chcą odchodzić z zawody.

Zagranica. 

Apartheid wraca w RPA. Podszyty nacjonalizmem populizm działa również w Afryce. Rząd Południowej Afryki chce wywłaszczyć z ziemi białych obywateli.Wielcy posiadacze są bezpieczni, pod warunkiem że są czarni.

„Wprost“ co mnie inspiruje  – Anna Kalczyńska-Maciejowska. Pociąga mnie cisza. Cenię sobie kontakt z ludźmi, którzy nie ulegają sztampowemu podejściu do życia, do kultury.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 13 sierpnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski i będzie dostępne w formie e-wydania

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów