Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

09.09.2018

"Do Rzeczy" nr (37) Totalny spisek

Inne wersje: txt

Opozycja totalna i sprzyjające jej media przez ostatnie lata zbudowały wirtualny świat dla swoich wyznawców – Rafał A. Ziemkiewicz ostrzega w tekście „Totalny spisek” dekonstruuje wszystkie obsesje opozycyjnych mediów i polityków.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

 Schetyna próbuje się na nas wzorować twierdzi wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Kamilą Baranowską. Współtwórca wielu kampanii wyborczych PiS zdradza cele partii na wybory samorządowe.

Wybory samorządowe nie przyniosą lewicy zbyt wiele. PO dobrze wykorzystuje jej rozedrganie, a Grzegorz Schetyna nie ma ochoty na partnerstwo i wie, że może stawiać warunki – prognozuje Piotr Semka w tekście „Lewica w ogonie”.

Wojciech Wybranowski wyjaśnia kulisy dymisji rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego w tekście „Łapiński na oucie”

Ludzie muszą zacząć wreszcie wierzyć politykom. Gdy PiS mówi, że PO to złodzieje, to wierzę. Gdy PO pisze, że PiS to banda oszołomów – również – mówi Janusz Korwin Mikke, aktualny kandydat na prezydenta Warszawy, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Może przesadą byłoby twierdzić, że jesteśmy na granicy wojny domowej. Na pewno jednak dzieje się coś bardzo złego. Oby nie skończyło się powtórką z politycznego zabójstwa Marka Rosiaka w 2010 r. – ostrzega Łukasz Warzecha w tekście „Patriotyczny liść”.

Rosja nie umie nie być imperium – tłumaczy prof. Andrzej Nowak w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim, wyjaśniając, na czym polega błąd w rozumowaniu tych, którzy twierdzą w Polsce, że należy „dogadać” się z Rosją.

Radosław Wojtas w tekście „Szlaban na chińszczyznę” zwraca uwagę na to, że Polacy pokochali internetowe zakupy z Chin – w ten sposób Chińczycy sprzedają towary nad Wisłą bez podatku VAT. Rząd chce po niego w końcu sięgnąć.

Jan Parys i Tomasz Wróblewski tłumaczą, jak ważnym stało się spotkanie prezydentów Polski i USA („Nadchodzi nowy świat”; „Polska a Plan Marshalla 2.0”).

Wyznawcy islamu nie zdobyli Wiednia szturmem w XVII w., zdobyli go teraz, zasiedlając latami Austrie. I dlatego odsiecz wiedeńska dziś to dla niektórych wyraz islamofobii– pisze o perypetiach z polskim pomnikiem dla Wiadnia Grzegorz Kucharczyk w tekście „Uległość w Wiedniu”.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Jacek Przybylski podaje argumenty na to, dlaczego rząd nie powinien zakazywać działalności takim firmom jak Uber („Strach przed wolnością?”); Tomasz P. Terlikowski podaje argumenty wspierające rządowy pomysł emerytur dla matek, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci („Rodzina to przyszłość”); Agnieszka Niewińska przygląda się tabloidom po dymisji redaktora naczelnego „Faktu” („Żerowanie na tragedii”); Grzegorz Brzozowicz rozmawia z Natalią Kukulską, która wydała album z kołysankami dla dzieci („Natalia znów śpiewa dzieciom”); Piotr Gociek recenzuje „Psy 3” („Psy 3. Powrót Despero”); Piotr Włoczyk pisze o światopoglądowym buncie części pracowników Marka Zukerberga („Kontrrewolucjoniści z Facebooka”); Joanna Bojańczyk przybliża sylwetkę nowej milionerki-naciągaczki („Triumf i upadek”); Łukasz Zboralski relacjonuje wydarzenia z Forum Ekonomicznego w Krynicy („Sposób na gospodarkę”); Łukasz Majchrzyk pokazuje, jak piłka nożna ze sportu dla mas stała się widowiskiem dla bogatych („Biznes pożera piłkę”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 10 września 2018 r.

Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla - systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost) dla - systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów