Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

16.09.2018

"Do Rzeczy" (38) Intryga anty - PiS-u

Inne wersje: txt

Gdy cztery lata temu działy się prawdziwe cuda nad urnami, obóz „racjonalnej Polski” wyśmiewał PiS-owskie protesty wyborcze.

Dzisiaj zakłada swój „ruch kontroli” i prorokuje: „PiS sfałszuje wybory!”– Maciej Pieczyński wskazuje w tekście „Wyborcza intryga anty-PiS”, jak spiskowe teorie opanowały obóz totalnej opozycji.

A posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z „Do Rzeczy” nie ma wątpliwości, że opozycja będzie chciała zakwestionować demokratyczny wybór Polaków. I ostrzega: - Nietrudno przewidzieć, ze Bruksela uwierzy w oskarżenia opozycji i wykorzysta je do ponownego uderzenia oraz do osłabienia obecnych władz Polski.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

 Piotr Semka w tekście „Kandydat na bakier” zastanawia się, o co w wyborach samorządowych walczy Jan Śpiewak:
Po nagłośnieniu afer reprywatyzacyjnych sprawia wrażenie, jakby chciał odklei odsiebie łatkę sojusznika PiS. I prawie ze wszystkimi siłami politycznymi mu nie po drodze.

 W raporcie „Do Rzeczy” o imigrantach w Polsce Waldemar Żyszkiewicz zarzuca PiS złamanie obietnic.
Patriotyczne opowieści dla Polaków. Uległość wobec dyktatu UE, USA oraz Izraela. Wygląda na to, ze drugi rząd Zjednoczonej Prawicy zamiast racji stanu Rzeczypospolitej realizuje interes polityczny własnej formacji – wytyka w tekście „PiS 2.0 łamie obietnice”.
Z kolei Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Trzeba mieć swoją wyspę Ellis” uznaje, że „Nawet jeśli imigracja jest nieuchronna, to powinniśmy zachować nad nią kontrolę. PiS zdaje się tym nie przejmować”.

Skończymy z dyktatem deweloperów zapowiada Kacper Płażyński, kandydat PiS na prezydenta Gdańska, w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim. 

Afera FOZZ wybuchła, gdy inspektor Michał Falzmann wpadł na ślad podejrzanych transakcji Universalu. Czy nagła ekstradycja byłego prezesa tej spółki ze Stanów Zjednoczonych do Polski zwiększy naszą wiedzę o ostatniej aferze PRL i jednoczesnie „matce wszystkich afer III RP”? – pyta Adam Chmielecki w tekście „Kim pan jest, panie Przywieczerski”.

Stefan Sękowski w tekście „Powtórka z OFE” ujawnia, po co naprawdę wprowadzane są zmiany w składkach emerytalnych: - Pracownicze Plany Kapitałowe wniewielkim stopniu podniosą nasze emerytury. Będą służyć wyciąganiu od pracowników pieniędzy, któreprzeznaczy się na dofinansowanie głównie największych – w tym panstwowych – polskich firm.

Po ulicach chodzi dziś pół tysiąca zabójców na przepustkach. Prawie co piaty dostaje taka możliwość. To dyrektorzy więzień podejmują decyzje. Czy właściwe? –zastanawia się Łukasz Zboralski w tekście „Zabójcy są wśród nas”.

Trumpa nie jest łatwo złamać – przekonuje Matthew Tyrmand w rozmowie z Marcinem Makowskim o najnowszej książce Boba Woodwarda mającej pokazywać kulisy Białego Domu.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Łukasz Warzecha odpowiada Piotrowi Semce o tym, czego naprawdę chcą „Konserwatyści Umiaru” („Rewolucja a państwo”); Maciej Pieczyński pokazuje, jak FSB blokuje polskich naukowców w Rosji („Blokada dla Polaków”); Agnieszka Niewińska pokazuje starania o utrwalenie więzi z nowym pokoleniem Polonii („Czysty ojczysty”); Piotr Gociek opisuje nowości i kontrowersje przy tworzeniu przez Netfliks serialu o wiedźminie („Twarz wiedźmina”); Jan Hlebowicz o sporze o przywrócenie blasku Westerplatte („Bitwa o Westerplatte”); Filip Memches o tym, jak liberałowie i lewica III RP zwalczają polskie kulturowe DNA („Stalin – patron obrońców demokracji”); Teresa Stylińska o tym, co zmieniło się po wyborach w Szwecji („Od ruchu protestów do rządów”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 17 września 2018 r.

Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: - systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost) - systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów