Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.09.2018

"Do Rzeczy" (40) "Kler" - anatomia nagonki na Kościół

Inne wersje: txt

Smarzowski stawia tezę: Kościół to samonakręcająca się maszyna zła. I aby ją „udowodnić”, stworzył film przejaskrawiony i tendencyjny pisze Piotr Semka w artykule „Film zły”. 

Można się zżymać na Smarzowskiego, że zrobił film antyklerykalny metodami „Der Stürmera”, można narzekać na bejsbolowy antykatolicyzm części komentatorów. Można, ale nic to nie daje. Lepsza jest zupełnie inna postawa – przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście - "Kościół po Klerze"

Film Smarzowskiego wywołał dyskusję nie tylko ze względu na treść. Są też pytania o jego finansowanie. Kto przyznał na jego produkcję publiczne środki? – sprawdza Agnieszka Niewińska w artykule „Kasa na Kler”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Muszą być granice zaangażowania sędziów w życie publiczne – mówi sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Patryk Jaki w dobieraniu sobie współpracowników stosuje model, który podpatrzył u Zbigniewa Ziobry. Nie boi się powierzać poważnych zadań i stanowisk osobom młodym, ale z potencjałem zauważa Kamila Baranowska w artykule „Wszyscy ludzie kandydata”.

 „Polityka” wyrzuca krnąbrnego dziennikarza, Gazeta.pl zamyka dział z opiniami. W mediach liberalnych nie ma miejsca na wolność przekonań? –  zastanawia się Marcin Makowski w tekście „Requiem dla symetrystów”.

Rowerzyści w Polsce są rozbestwieni, bezkarni, coraz bardziej bezczelni i niebezpieczni. Czas położyć temu kres przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Szybcy i wściekli”.

Andriej Płatonow powinien być wreszcie czytany przez Polaków, bo na razie jest ceniony głównie przez specjalistów – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Jak Płatonow na dobre wychodził”.

Powstanie Warszawskie jest dla Polaków jednym z najważniejszych wydarzeń w historii. Jak to się stało, że cały naród tak się identyfikuje z walkami w stolicy? – zastanawia się Adam Hlebowicz w artykule „Powstanie nie tylko warszawskie”.

Polska jest dziś okrętem flagowym zmian – przekonuje Max Ferrari, dziennikarz, ekspert włoskiej Ligi ds. międzynarodowych, doradca prezydenta Lombardii Attilio Fontany w rozmowie z Olivierem Baultem.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o superbohaterach komiksów.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 1 października 2018.

Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival),e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576)oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost) dla systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów