Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

14.10.2018

„Do Rzeczy” (42) Śledztwo „Do Rzeczy”: Dlaczego Herbert nie dostał Nobla?

Inne wersje: txt

Dlaczego Herbert nie dostał Nobla? Joanna Siedlecka demaskuje agenta bezpieki i operację SB wymierzoną w poetę

Agent SB Henryk Malinowski torpedował literacką nagrodę dla polskiego poety pisze Joanna Siedlecka w artykule „Kto przeszkadzał w Noblu dla Herberta?”. SB marzyła o skompromitowaniu Herberta. A haków na niego szukano nawet po jego śmierci – zauważa Krzysztof Masłoń w tekście „Poeta pod specjalnym nadzorem”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Przegramy, jeżeli popełnimy błąd Platformy – mówi wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Ujawniane kolejne nagrania sprzed czterech lat to nie proste odwrócenie sytuacji, w której PO traciła, a PiS zyskiwał przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Taśmy 2.0”.Andrzej Sapkowski nie wierzył w powodzenie gry komputerowej opartej na jego prozie, więc nie zdecydował się na zapłatę w formie procentu od zysków. Teraz żąda 60 mln zł – pisze Agnieszka Niewińska w tekście „Wielka gra”.

Cieszę się, że mój „List Konserwatysty Zmiany do Konserwatysty Umiaru” przyczynił się do dyskusji i zakreślania ideowych linii granicznych zauważa Piotr Semka w artykule „Zawsze trzeba coś wybierać”.

U progu jesieni rosyjskie środowisko płatnych donosicieli zyskało powody do świętowania. Po latach starań o ustanowienie siatki płac dla szpiclów MSW wspólnie z ministerstwem sprawiedliwości wydało odpowiedni akt. Zdaje się jednak, że zainteresowani obejdą się smakiem, a śmietankę spiją funkcjonariusze organów ścigania i wyspecjalizowane agencje donosicielskie, należące do moskiewskich oligarchów pisze Gabriel Michalik w tekście „Jak złupić konfidenta”.

Londyńscy analitycy wysoko wyceniają polską markę. Jesteśmy jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla inwestorów zagranicznych. Coraz lepiej się też u nas żyje, gorzej jest z wolnością gospodarczązauważa Maciej Pieczyński w artykule „Ile warta jest Polska”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak o europejskim podziemiu spiskowców.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 października 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów