Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

16.12.2018

"Wprost" (51) O miłości, pomaganiu i zmienianiu świata

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Świąteczne rozmowy o miłości pomaganiu i zmienianiu świata z Andrzejem Sewerynem, Jolantą Kwaśniewską, Małgorzatą Kożuchowską, Anną Dymną i Piotrem Szczygłem

Na stronach „Wprost" również:

Boże Narodzenie. Prognozy dla Polski na kolejne 35 lat. Z okazji 35 –lecia naszego tygodnika poprosiliśmy laureatów tytułu Człowiek Roku „Wprost“, który przyznajemy od 1991 r. o i chprognozy dotyczące Polski, Europy i świata. 

Wiara i cała reszta, czyli jezuicki poradnik świąteczny. Na szczęście rady udzielane przez księży nie u wszystkich cieszą się uznaniem. Mimo to proponuję krótki bożonarodzeniowy poradnik: “ Jak stać w świątecznym rozkroku i nie upaść na głowę – tekst ks. Michał Zalewski SJ.

Biznes 

Wojna o karpia. Kilka milionów karpi, które miały w tym roku traffic na świąteczne stoły, poczeka do kolejnej Wigilii w polskich stawach. Markety w ostatniej chwili zdecydowały, że żywego karpia sprzedawać nie będą. Cieszą się ekolodzy, hodowcy liczą straty.

Zagranica

Zagrożony gatunek człowieka. Największym zagrożeniem dla plemion unikających kontaktu z cywilizacją są organizacje ekologiczne zabiegające o tworzenie wielkich parków narodowych – mówi Jonathan Mazower z organizacji Surwival International.

Kultura 

Metamorfozy są w DNA aktora. Grzeczna dziewczyna, miła pani, dama – z tym kojarzycie Małgorzatę Kożuchowską? Zapomnijcie o tych wizerunkach i przygotujcie się na dużą zmianę.

Moje pół wieku na scenie. Mój zawód jest piękny. Ma ogromny sens społeczny I moralny – mówi Andrzej Seweryn, wybitny aktor, który świętuje 50-lecie pracy artystycznej.

Na pewno coś pozostało. Na scenie Teatru Polskiego w Warszawie wystąpili wielcy artyści. Nagrodą specjalną im. Przemysława Gintrowskiego “Za wolność w kulturze” uhonorowano Franciszka Pieczkę. 10 grudnia odbył się wspaniały koncert “Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie…"

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 17 grudnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów