Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

20.01.2019

„Do Rzeczy” (4) Kto sieje nienawiść? Jaka będzie polityka po zabójstwie Pawła Adamowicza?

Inne wersje: txt

Uznanie, że mord na Pawle Adamowiczu był zbrodnią polityczną, a nie czynem szaleńca, już ustawia PiS w roli moralnego sprawcy. Dla opozycji pokusa, by grać tą sprawą politycznie, będzie bardzo silna pisze Piotr Semka w artykule „Szok i polityka”.

W polskiej polityce matryca Niewiadomskiego-Narutowicza wykorzystywana jest już instynktownie – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Wzorzec Narutowicza”.

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostają do wyjaśnienia liczne wątpliwości – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Zabójca z Oliwy”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Trzeba mieć nadzieję – mówi Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, w rozmowie z Kamilą Baranowską.

Afera z sanitarnym odstrzałem dzików pokazała, jak łatwo rozpętać w Polsce absurdalną histerię, ale też jak trudno cokolwiek dobrze zorganizować stwierdza Łukasz Warzecha w artykule „Dzikość rządzenia”.

Rok 2019 na świecie będzie przełomowy dla rynku seriali. W Polsce – odwrotnie – zauważa Piotr Gociek w tekście „Przyjemności po kawałku”.

Zanim zaczniemy projektować politykę zagraniczną, zastanówmy się, czego chcą ważni gracze – USA, Rosja i Niemcy tłumaczy Jan Parys w artykule „Kosztowna lekkomyślność”.

Andrzej Malinowski był agentem wywiadu wojskowego PRL pisze Piotr Woyciechowski w tekście „Prezydent »Roman«”.

Czeka nas bitwa o brexit – zapowiada David Davies, członek Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

To Niemcy chcą uderzyć w transport – mówi Andrzej Adamczyki, minister infrastruktury, w rozmowie z Łukaszem Zboralskim.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak o czarnej karcie Powstania Styczniowego
oraz Andrzej Nowak ze stałym felietonem w „Do Rzeczy”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 21 stycznia 2019

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów