Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

27.01.2019

„Do Rzeczy” (5) Śledztwo „Do Rzeczy” po śmierci Pawła Adamowicza. Co kierowało mordercą?

Inne wersje: txt

Śledztwo "Do Rzeczy".Teorie spiskowe – co w nich jest prawdą, a co nie jest.

Koledzy z celi zapamiętali go jako samotnika. Strażnicy – jako nic nieznaczącego osadzonego. Nie zwierzał się z politycznych poglądów, za to wciąż się skarżył na niesprawiedliwy wyrok pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Portret pamięciowy”.

Próbujemy budować system ochrony przed takimi ludźmi jak zabójca prezydenta Gdańska. To niełatwe, ale inne kraje też zdały sobie sprawę z tego, że więzienie to czasem za mało – zauważa Łukasz Zboralski w tekście „Zatrzymać złych”. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Czy Jerzy Owsiak potrafi szanować przeciwników – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Wielka Orkiestra Szczucia na Prawicę”.

„Król Lew” był kreskówką na wskroś chrześcijańską. Do tego stopnia, że atakowali ją lewacy. Jaki będzie jego remake? pisze Krystian Kratiuk w tekście „Powrót króla”.

Amerykanie prawdopodobnie przegrali rozgrywkę w Syrii. Czeka nas nowy układ sił. Pewne jest tylko jedno – zyskuje Rosja – zauważa Tomasz Kwaśnicki w artykule „Wielka gra”.

Planował zamach na Józefa Piłsudskiego, ale strzelał do Gabriela Narutowicza. Kim był morderca prezydenta i dlaczego nie zależało mu na uniknięciu kary śmierci?tłumaczy Krzysztof Masłoń w tekście „Śmierć Prezydenta”.

Białoruski prezydent odrzucił rosyjskiego rubla! Nie poddał się naciskom Putina. Mińsk zniósł ograniczenie liczby dyplomatów mogących pracować w ambasadzie USA! Czyli wykonał kolejny gest w stronę Zachodu – zauważa Piotr Kościński w artykule „Jak radzi sobie Łukaszenko”.

Najgorszy scenariusz dla 2019 r. to ocieplenie i kłopoty z żywnością. Czy wtedy Rosja wykorzysta zboże jako
narzędzie polityczne? –
zastanawia sięMarek Budzisz w tekście „Geopolityczna marchewka”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Sławomir Cenckiewicz ze stałym felietonem w „Do Rzeczy”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 28 stycznia 2019

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów