Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

17.02.2019

„Do Rzeczy” (8) Śledztwo „Do Rzeczy”: Kim jest Gerald Birgfellner?

Inne wersje: txt

Śledztwo „Do Rzeczy”: Kim jest Gerald Birgfellner? Człowiek, który nagrywał Jarosława Kaczyńskiego.

Bohater cyklu publikacji „Gazety Wyborczej” Gerald Birgfellner nie jest wielkim deweloperem ani liczącym się graczem na zachodnim rynku. Uważano go za człowieka do „zadań specjalnych” piszą Wojciech Wybranowski i Andrzej Niewiadowski z Bratysławy w artykule „Austriak we mgle”.

Atakowanie pomniejszych polityków prawicy nie przyniosło efektu. Rzekoma „afera spółki Srebrna” ma więc zniszczyć serce i mózg rządów PiS – Jarosława Kaczyńskiego – zauważa Piotr Gociek w tekście „Cel: Kaczyński”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

 Po okresie „buntu” Andrzej Duda od wielu miesięcy jest na politycznym horyzoncie niemal nieobecny jako samodzielny gracz. A jeśli już się pojawia, to trochę na zasadzie Bronisława Geremka na schodach (w starym dowcipie): nie wiadomo, czy wchodzi, czy schodzi – twierdzi Łukasz Warzecha w artykule „Gdzie jest prezydent?”.

Organizacja irańskiego szczytu nie była Polsce do niczego potrzebna. Jeśli liczyliśmy w zamian choćby na poklepanie po plecach, to niesłusznie zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Jaka brzydka katastrofa”.

Ani mądrzy, ani piękni. Za życia byli pośmiewiskiem, po śmierci uczyniono z nich popkulturową broń masowego rażenia. Panie i panowie, poznajcie brytyjskich monarchów! – pisze Wiesław Chełminiak w artykule „Króliczki królowej Anny”.

Polska została upokorzona – mówi Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, w rozmowie z Marcinem Makowski.

Gdy ok. 416 r. n.e. ostatnie rzymskie legiony opuściły Brytanię, kraj ten odłączył się od pierwszej europejskiej wspólnoty politycznej. O tym, co było dalej, opowiada wystawa w British Library w Londynie – tłumaczy Piotr Semka w artykule „Po pierwszym brexicie”.

AfD jest zaszczuwana – skarży się Petr Bystroń, były szef AFD w Bawarii, deputowany do Bundestagu, sekretarz Komisji Spraw Zagranicznych, w rozmowie z Cezarym Gmyzem.

Brexit to niepodległość – przekonuje prof. Alan Sked, wykładowca London School of Economics, założyciel UK Independence Party, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 18 lutego 2019

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów