Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

03.03.2019

„Do Rzeczy” (10) Jerzy Grunwald: Uciekłem ze Szwecji przed imigrantami

Inne wersje: txt

Znany polski muzyk: "Szwecja będzie kalifatem" zapowiada Jerzy Grunwald, muzyk, emigrant mieszkający przez wiele lat w Szwecji,
w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Szwedzka prawica alarmuje, że cały kraj rozsypuje się pod naporem imigrantów. Lewica przekonuje, że to tylko przejściowe trudności. Jedno jest pewne: Szwecja, jaką znamy, właśnie odchodzi do przeszłości – zauważa Piotr Włoczyk w tekście „Kult multi-kulti”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Można dać taniej niż PiS – twierdzi Paweł Kukiz, poseł, lider ruchu Kukiz’15, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Nowe wydanie „Utworów wybranych” autora „Mistrza i Małgorzaty” skłania do refleksji nad tym, dlaczego przeżył trudne lata stalinizmu. A także jaki był jego stosunek do Polaków czy Ukraińców – pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Mistrz, Małgorzata, morfina”.

Najgroźniejsza jest agentura wpływu – przekonuje prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister i były p.o. minister obrony narodowej, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim zatytułowanej „Rosja - cierpliwy agresor”.

Gwiazdy zapasów klasycznych – Roman Wrocławski i Andrzej Malina – współpracowały z tajnymi służbami PRL – ujawnia Piotr Woyciechowski w tekście „Zapasy ze służbami”.

Dalia Grybauskaitė traktuje nas jak obywateli drugiej kategorii – tak o odznaczonej przez Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego prezydent Litwy mówi wielu mieszkających tam Polaków – zauważa Maciej Pieczyński w artykule „Litwa (nie) dla Polaków”.

Za dwa lata zakończy się produkcja Airbusa A380. To jednak dobra wiadomość dla europejskiej firmy – pisze Olivier Bault w tekście „Duży uziemiony”.

Mężczyźni zakładają garnitur już tylko na specjalne okazje. W zamian oferuje się im plisowane spódnice, nadmuchiwane getry czy kombinezony w kwiatki – zauważa Joanna Bojańczyk w artykule „Męskie ubranie?”.

 

Na łamach najnowszego „Do Rzeczy” również Tomasz P. Terlikowski miażdży raport w sprawie pedofilii w Kościele w Polsce, a  Piotr Semka opowiada o swej działalności w podziemiu w PRL.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 4 marca 2019.

Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów