Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

03.03.2019

"Wprost" (10) Człowiek Roku 2018 #MyPolacy

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Nagrodę Człowieka Roku „Wprost“ za 2018 kolegium redakcyjne przyznało Polkom i Polakom za 100 lat niesienia biało-czerwonej godnie i wysoko. Przyłącz się do akcji #MyPolacy. Pobierz dyplom, możesz go wydrukowć i udostępnć w serwisach społecznościowych, nagroda jest dla wszystkich, którzy noszą w sercu Polskę.

Kraj

Nie czekamy na rycerza. W sprawach polityki nie będziemy słuchać żadnego biskupa - deklaruje Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL.

Piątka (dla) Kaczyńskiego. Program Zjednoczonej Prawicy na kampanię sprawił, że działacze uwierzyli w możliwość utrzymania władzy po jesiennych wyborach. A mieli co do tego poważne wątpliwości.

50 najbardziej wpływowych Polek. Jak co roku z okazji Dnia Kobiet redakcja „Wprost” przygotowała ranking najbardziej wpływowych Polek. Na podium znalazły się Anna Zalewska minister edukacji, Agnieszka Holland reżyser i scenarzystka, Aleksandra Dulkiewicz kandydatka na prezydenta Gdańska.

Społeczeństwo

Zła królowa nauk. Matematyka uczy logicznego myślenia i argumentacji. Owszem, ale niekoniecznie ta, którą mają w szkołach nasze dzieci.

Biznes

Wielkie kuszenie Ukraińców. Lekcje języka polskiego w pracy, miejsca w przedszkolach dla ukraińskich dzieci, czekoladki od Poroszenki w sklepach. Polscy przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć do siebie Ukraińców.

Przestajemy się bać atomu. Poparcie Polaków dla budowy elektrowni jądrowej rośnie. Powinniśmy rozważyć budowę małych reaktorów atomowych – mówi Michał Kurtykawiceminister środowiska.

Wielkopolskie Orły nagrodzone. Najlepsi przedsiębiorcy odebrali nagrody w Poznaniu. Gala stała się okazją do dyskusji nie tylko o biznesie. 

Zagranica

Pogrobowcy kalifatu. Krwawa epopeja państwa terrorystów na Bliskim Wschodzie dobiega końca. Jednak jego żołnierze ciągle są groźni, szczególnie tysiące ochotników  Europy, którzy zaciągnęli się do ISIS.

Kultura

Inny rodzaj szorstkości. Kiedy w wieku 34 lat debiutowałem, jeszcze nie umiałem mówić wystarczająco dobrze. Kiedy miałem 58 lat los włączył mi dostęp do właściwych słów i do kamiennego milczenia. To był rok, w którym zginęła tragicznie moja córka – o „Ułaskawienie”i historii swojej rodziny mówi Jan Jakub Kolski.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 4 marca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów