Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

10.03.2019

"Wprost" (11) Lustracja lustratora

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Tylko u nas nieznane fakty z życia Macierewicza. Opozycja chce, by zbadały je służby specjalne.

Kraj

Rzeź europosłów. Tylko trzech z osiemnastu dotychczasowych europosłów Po ma w miarę pewną reelekcję, dwóch ma szansę na odnowienie mandatu, a reszta będzie musiała ustąpić miejsca nowym ludziom.

Anatomia heroizmu. #MyPolacy. „Kurier” Władysława Pasikowskiego to opowieść o tragizmie XX-wiecznych polskich losów. Ale i hymn na cześć przedwojennej inteligencji, którą lost postawiła przed straszliwymi dylematami.

Jak SB robiła z kuriera kolaboranta. Komuniści wykorzystali życiorys Jana Nowaka-Jeziorańskiego w intrydze, która zmusiła go do odejścia z Radia Wolna Europa.

Społeczeństwo

Małolaty za kraty. Rząd chce zaostrzyć kary dla nieletnich. Według specjalistów to sposób na hodowanie bandytów.

Zranieni w Kościele. Rzeczywiste dobro Kościoła to dobro osób skrzywdzonych, a nie ochrona wizerunku instytucji – ogłosili świeccy katolicy i uruchomili telefon zaufania dla osób poszkodowanych seksualnie w Kościele.

Biznes

Drogi kredyt zaufania. Miał być wybawieniem dla frankowiczów. Okazał się rozczarowaniem. Prezydencki projekt pomocy zadłużonym lada dzień trafi pod głosowanie. W niczym nie przypomina wyborczych obietnic Andrzeja Dudy.

Stop markom własnym. Otwiera to kolejny front z zachodnimi sieciami handlowymi. Problem w tym, że największe obrażenia mogą odnieść polscy producenci i konsumenci. Poza tym... prawo ograniczające sprzedaż marek własnych już istnieje.

Zagranica

Strach przed rozwodem. Wielka Brytania i UE przygotowuje się na rozstania. Panika rośnie mimo, że taki trwały brexit wydaje się coraz mniej prawdopodobny.

Rosja oddaje Ukrainę. Brak silnego prorosyjskiego kandydata w wyborach prezydenckich na Ukrainie pokazuje, że Moskwa traktuje dziś ten kraj bardziej jak Polskę czy Węgry niż jak byłą sowiecką republikę – mówi Serhii Plokhy, profesor Uniwersytety Harvarda.

Trendy

Mania podglądania. Instagramerzy są dziś niczym mieszkańcy domu Wielkiego Brata. Codziennie do swojego prywatnego życia zapraszają steki tysięcy podglądaczy. By to robić nie musza wygrywać castingów.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 11 marca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów