Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

07.04.2019

„Do Rzeczy” (15) Raport „Do Rzeczy”: Wojna w Watykanie

Inne wersje: txt

Rewolucja w Watykanie trwa. Reakcje biskupów na próbę zmiany Kościoła są różnorakie, ale entuzjaści i milczący stanowią ogromną większość. Nic dziwnego, bo za sprzeciw wobec reform Franciszka można słono zapłacić  pisze Krystian Kratiuk w artykule „Dzień sądu dla konserwatystów”.

Nie wychylać się, udawać, że nic się nie dzieje, przeczekać. tak najkrócej można podsumować strategię, jaką przyjął obecnie kościół w Polsce wobec papieża Franciszka. W efekcie jednak bardzo mocnemu osłabieniu ulega – i to nie tylko w naszym kraju, lecz także na całym świecie – opcja ortodoksyjna – zauważa Tomasz P. Terlikowski w tekście „Ignorowanie Franciszka”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

 

– PiS wyrywa przeciwnikom konserwatywny elektorat – przekonuje Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta

Andrzeja Dudy, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

 

– Dziesięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o „Grze o tron”, nawet jeśli jej nie oglądałeś wylicza Piotr Gociek w artykule „Koniec gry”.

 

Macronizm to sojusz burżuazji z lewa i z prawa – mówi Éric Zemmour, francuski pisarz i publicysta „Le Figaro”,

w rozmowie z Krzysztofem Tyszką-Drozdowskim.

 

– Rok 1648 był to dziwny i straszny czas, w którym zachwiała się potęga polskiej sztuki wojennej i polityki – pisze Jacek Komuda w tekście „Kozacka tragedia Rzeczypospolitej”.

 

Coraz więcej Amerykanów i Europejczyków boi się publicznie wypowiadać swoje poglądy w obawie przed zwolnieniem z pracy czy utratą stypendium studenckiego. Szczególnie zagrożona jest swoboda wypowiedzi konserwatystów i chrześcijanzauważa Jacek Przybylski w artykule „Wolność milczenia”.

 

– Koncepcja Centralnego Portu Komunikacyjnego ma 50 lat. Analizy zamawiały rządy SLD i PO. a kolejni

ministrowie jako jedno z miejsc wskazywali Baranów pod Warszawą tłumaczy Marcin Makowski w tekście
„Lotnisko z historią”.

 

– „Mamy nadzieję, że ludzie zmienią temat, dadzą nam żyć” – mówił w jednym z wywiadów sprzed lat Kazimierz Marcinkiewicz,  opowiadając w nim o swojej ukochanej Isabel. Dekadę później były premier i jego partnerka nie zniknęli z tabloidów, ale on jest już dla niej „panem Kazimierzem”, a ona dla niego – „stalkerką” – pisze Radosław Wojtas w artykule „Premier z tabloidu”.

 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Warzecha wraca do katastrofy smoleńskiej, a Piotr Semka pisze
o książce „My, dzieci komunistów”.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 8 kwietnia 2019.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów