Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.05.2019

Wprost (22) Dorota Wellman: Nie mogę patrzeć na polityków

Inne wersje: txt

Temat z okładki: Dorota Wellman: Zawiodłam się na nich, nikt mnie nie zachwyca. Mam żal do Tuska, nie będzie zbawcą narodu.

 Kraj

Sojusz Dulkiewicz z Tuskiem. Nowa prezydent Gdańska nie tylko wypełnia polityczny testament Pawła Adamowicza, ale staje się również zapleczem dla szefa Rady Europejskiej. 

Jesteśmy niezniszczalni, ale i zakłamani. Po 1989 r. Polacy zapomnieli o wartościach roku 1980 i zaczęli się kierować interesami, czyli pieniędzmi. Pobudka aksjologiczna nastąpiła dopiero około 2013 r. – mówi prof. Janusz Czapiński, 

Społeczeństwo

Ekologiczne przebudzenie. Jeśli nie chcemy, żeby życie na Ziemi się zmieniło, musimy o to zawalczyć – mówią młodzi ludzie i wychodzą na ulice,
by ratować swoją przyszłość.Nie wierzą, że zadbają o nią politycy. 

Dzieciństwo z lajkami. Młodzi rodzice z dumą i bez zahamowań wrzucają do sieci zdjęcia swoich pociech. Z okazji Dnia Dziecka proponujemy się zastanowić, czy to jest dobre dla dzieci. 

Biznes

Księżycowe wojny. Globalne mocarstwa szykują nowy program kolonizacji Księżyca. Ma się on stać bramą do podboju naszego Układu Słonecznego.

Wielka marka, niska półka. Kiedyś za ich kreacje trzeba było płacić tysiące. Teraz za parę stówek można je kupić w dyskoncie. Najwięksi projektanci mody sprzedają swoje kolekcje obok mrożonek. Na takiej współpracy mogą sporo zarobić, ale też raz na zawsze stracić swój prestiż.  

Mazowieckie firmy zebrały laury. Zdobywcy tytułu Orła Wprost spotkali się na gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Nagrodzono największe polskie firmy. W zeszłym tygodniu w sali notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się gala wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznej edycji rankingu 200 Największych Polskich Firm.

Zagranica

Strach ma wielkie oczy. Obawy o to, że inwazja eurosceptyków na Parlament Europejski rozsadzi UE od środka, są mocno przesadzone. Nie będzie ich aż tak wielu, a poza tym stworzenie przez nich zwartego obozu politycznego graniczyć będzie z cudem.

Kultura

Świat pełen niepokoju. Tegoroczny festiwal w Cannes przyniósł coś więcej niż tylko nowe filmy Almodóvara, Jarmuscha, Loacha, Tarantino. Artyści przestali manifestować niezrozumienie dla przemian współczesnego świata. Przedstawiali jego uważne diagnozy i analizowali konsekwencje kryzysu wartości.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 27 maja trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 22:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów