Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.07.2019

"Wprost" (31) Tajna misja. Antoni Macierewicz nie składa broni. Jarosław Kaczyński ma dla niego nowe zadanie.

Inne wersje: txt

Kraj

Tajna misja Macierewicza – Zbliżające się wybory wymuszają na partii rządzącej coraz większą mobilizację. Mimo dużego poparcia, Jarosław Kaczyński trzyma rękę na pulsie – Antoni Macierewicz, były szef MON, ma za zadanie utrzymać twardy elektorat PiSu na ścianie wschodniej. Więcej na ten temat w artykule Joanny Miziołek.

Cienki śpiew trzech tenorów – Liderzy lewicowych partii – Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg – rozpoczęli przed wyborami polityczną grę o wszystko. Jeśli nie podołają, lewica w obecnym kształcie całkowicie zniknie ze sceny politycznej. Ich zmagania opisała Eliza Olczyk.

 

Społeczeństwo

Przychodzi gej do katotaliba – O tym, czym jest wiara chrześcijańska, o wykluczeniu, tolerancji oraz o tym, że Jezus przyszedł do wszystkich – również do homoseksualistów – z Tomaszem Terlikowskim, na łamach Wprost, rozmawiał Marcin Dzierżanowski.

Kora była z kosmosu - Byłam z Korą w tym samym sierocińcu, ale rozdzielono nas. Przez kilka lat rozmawiałyśmy ze sobą tylko raz czy dwa. U zakonnic była nieczułość, przemoc, samotność i molestowanie – wspomina Anna Maria Kubczak, siostra Kory Jackowskiej. Gwiazdę wspominała w rozmowie z Magdaleną Środą.

Polak mimo woli - Już wtedy wiedziałem, że tak naprawdę urodziłem się czarny i moje miejsce na ziemi to Nowy Jork – tak Michał Urbaniak wspomina lata 60. Jazzman, w rozmowie z Agatą Jankowską, wspomina Warszawę, swoje życie w Polsce i wpływ jaki miało to na jego twórczość. Opowiada również o swojej najnowszej płycie „For Warsaw with Love” z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Biznes

Złodzieje twarzy – Co dzieje się z naszymi danymi, które sami oddajemy aplikacjom internetowym? Prawa do naszych zdjęć, kradzież naszych haseł i pieniędzy – razem z programami, możemy ściągnąć na siebie nie lada kłopoty. Temat na łamach Wprost opisuje i analizuje Magdalena Gryn.

Cyfrowa przyszłość – Rozwój cyfryzacji w Polsce przynosi obywatelom wiele korzyści w sferze biznesu, bezpieczeństwa czy edukacji, jednak wciąż jest zbyt wolny aby nadążyć za ciągłym rozwojem technologicznym. Jaka dla polskiej cyfryzacji będzie następna unijna perspektywa finansowa? Więcej na ten temat w artykule Marty Szumy.

Zagranica

Brytyjski Trump – Nowy premier Wielkiej Brytanii to polityk Partii Konserwatywnej, który doszedł do władzy na skutek kryzysu, w jakim znalazła się zachodnia demokracja. Jest to jedna z rzeczy, które łączą go z Donaldem Trumpem, który z resztą, jak sam mówi, lubi Borisa Johnsona i liczy na udaną współpracę między USA a Wielką Brytanią. Jak będą wyglądały rządy nowego premiera? Temat w swoim artykule opisuje Jan Śpiewak.

 

Raport

7 faktów o zdrowiu mężczyzn, o których nie wiesz - Dlaczego mężczyzna z wyższym wykształceniem żyje o 12 lat dłużej niż absolwent podstawówki? Jak maskuje się męska depresja? Na te i inne pytania, w swoim artykule odpowiada Katarzyna Pinkosz.

 

Historia

Warszawskie dzieci – Najmłodszy zaprzysiężony powstaniec miał 9 lat. Ale opowieści o dzieciach walczących z bronią w ręku to w znacznej mierze mit, często wykorzystywany przez krytyków Powstania. Jaka jest prawdziwa historia dzieci biorących udział w Powstaniu Warszawskim? O tym w swoim artykule pisze Karol Górski.

 

Kultura

W cieniu reflektorów - „Diego” wieńczy filmową trylogię Asifa Kapadii. Portretując Ayrtona Sennę, Amy Winehouse i Diego Maradonę, reżyser wzniósł się na wyżyny dokumentu biograficznego. Przede wszystkim jednak stworzył przejmującą opowieść o oszustwie sławy. Szczegóły historii w artykule Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 29 lipca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów