Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.08.2019

„Do Rzeczy” (32) Dlaczego milczą o ataku na Kościół Coraz częściej biją księży, bluźnią i obrażają, a lewicowe media unikają tego tematu

Inne wersje: txt

Czas to sobie uświadomić – trwa wojna o dusze Polaków. A wojna zawsze przynosi ofiary pisze Krystian Kratiuk w artykule „To jest wojna”.

Kilkanaście tysięcy ludzi: katolików i prawosławnych, kilkadziesiąt zgromadzeń mających zablokować przejście marszu LGBT obok wielkich białostockich świątyń, nocne czuwania pod pomnikami i miejscami kultu. Stolica Podlasia staje się symbolem społecznego oporu wobec nachalnej ideologii – zauważa Wojciech Wybranowski w tekście „Bastion Białystok”.

Watykan ulega LGBT – przekonujedr Gerard van den Aardweg, katolicki psycholog, znawca tematyki LGBT,
w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Administratorzy YouTube’a zablokowali najpierw jeden, a potem drugi odcinek programu „Wierzę” Pawła
Lisickiego i Marka Miśko w internetowej telewizji wSensie.tv. Później w ogóle zablokowano możliwość umieszczania programów –
pisze Wojciech Wybranowski w tekście „Homocenzura”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Dobrze wykorzystane pięć lat w Komisji Europejskiej może Krzysztofowi Szczerskiemu bardzo pomóc w dalszej karierze na polskiej scenie politycznej. A to polityk, który mierzy wysoko pisze Kamila Baranowska w artykule „Komisarz z Krakowa”.

 „Na cały głos” pokazuje Rogera Ailesa tak, jak chcieliby go widzieć jego wrogowie. Szkoda, że tak ciekawą historię spisano na straty poprzez nieumiejętność wyjścia poza własne uprzedzenia – zauważa Marcin Makowski w tekście „Zemsta na Fox News”.

Polska stoi obecnie wobec perspektywy stania się państwem dwunarodowym, w którym suwerenność na obecnym terytorium Rzeczypospolitej dzielić będziemy z Ukraińcami przekonuje Przemysław Załuska w artykule „Ukrainopolonia”.

Niepodległość nie spadła nam z nieba mówi Wacław Holewiński, pisarz, wydawca, w rozmowie z Krzysztofem Masłoniem i Tomaszem Zbigniewem Zapertem.

Upadek centroprawicy we Francji jest wyjątkowo brutalny. Francuscy komentatorzy próbują dziś na nowo zdefiniować główne linie podziału na krajowej scenie politycznej zauważa Olivier Bault w tekście „Agonia

francuskiej centroprawicy”. 

Stopy procentowe w Polsce pozostają na rekordowo niskim poziomie. Rosnąca inflacja w końcu doprowadzi jednak do ich wzrostu. Ten zaś może oznaczać, że wielu klientów banków będzie musiało płacić co miesiąc ratę wyższą nawet o kilkadziesiąt procent ostrzega Jacek Przybylski w artykule „Kredyt z opóźnionym zapłonem”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańczyk opisuje historię jednej z żon emira Dubaju.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 sierpnia 2019.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów