Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.08.2019

"Wprost" (32) Ranking polskich macho. Idzie męska rewolucja! Koniec świata twardzieli. Z badań „Wprost” wynika, że Polki cenią facetów uczuciowych, wrażliwych i wspierających.

Inne wersje: txt

Kraj

Zamach stanu w Platformie – Przygotowania do walki czy do zmian po porażce? Listy wyborcze, które przedstawił Grzegorz Schetyna wstrząsnęły niektórymi politykami na tyle, że zaczęli szukać w partii nowego lidera. Czy zmiana warty jest nieunikniona? Na te pytania w swoim artykule odpowiada Joanna Miziołek.

Wiceprezydent z katolickim paszportem – Kandydatura Krzysztofa Szczerskiego na komisarza w Parlamencie Europejskim, nawet w PiSie wywołała efekt zaskoczenia. W środku kampanii rozegra się walka o posadę, do której wiceministra nie dopasowaliby nawet partyjni koledzy – czy opłaca się to i jemu i partii? Więcej na ten temat w artykule Elizy Olczyk.

Operacja Szydło - Kandydatura Szydło nie była odpowiednio przygotowana przez naszą dyplomację. – mówi jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy. Porażka Beaty Szydło miała mieć drugie dno – kierownictwo PiS chciało osłabić jej pozycję w partii. Sprawę, na łamach Wprost, opisują Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

Doradcy PiS się pomylili – o wizerunku partii, przedwyborczej walce o głosy i aferze, która mogła zmniejszyć zaufanie do PiSu, opowiada Witold Waszczykowski, były szef polskiej dyplomacji. Rozmowę przeprowadziły Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

 

Ranking

Macho 3.0., czyli chłopaki też płaczą – Z raportu Wprost wynika, że mężczyźni w końcu mogą być tym kim chcą. Liczy się szczerość, autentyczność i uczuciowość, aniżeli sztucznie kreowany obraz twardziela. Koniec z tłumieniem emocji. Ranking polskich macho przygotowała Agata Jankowska.

Łatwo grać czarny charakter - Ja się nie cenzuruję. Prowadzę przyzwoite życie, więc nie mam nic do ukrycia. – mówi w rozmowie z Adam Cisowskim, Jacek Braciak. Cała rozmowa o ciężkiej pracy aktora, rolach drugoplanowych i granicy między życiem prywatnym a służbowym już w najbliższym wydaniu Wprost.

 

Społeczeństwo

Turboagresja. Wściekły Polak z kółkiem – pobicie pieszej w Lesznie, było tylko jednym z wielu przykładów tego, jak agresywnie zachowujemy się na drogach. Jak pokazują statystyki, sprawcami awantur są najczęściej mężczyźni w drogich i szybkich samochodach. Co robić w przypadkach drogowej agresji i jak przeciwdziałać samochodowym agresorom? Odpowiedzi na te pytania udziela Agata Jankowska.

Nie walczyłem z nienawiści -  Widzę młodych Polaków maszerujących ze sztandarami, z nienawiścią na twarzach, i państwo, które to toleruje. Ja nigdy nie walczyłem z nienawiści, nawet w czasie wojny ­– mówi dla Wprost Stanisław Aronson, oficer AK i uczestnik Powstania Warszawskiego. Opowiada o Warszawie swojego dzieciństwa, walce o wolność i o przerażeniu, w które wprawia go dzisiejsza agresja, nienawiść oraz ciche przyzwolenie państwa na takie zachowania. Rozmowę przeprowadziła Olga Wasilewska.

 

Biznes

Skutki niesprzedawania wódki - Mija rok od czasu, kiedy polskie miasta wprowadziły u siebie nocne zakazy sprzedaży alkoholu. Pić mieliśmy mniej, a monopole miały przestać się namnażać. Wyszło na odwrót. Szerzej temat opisuje Karol Wasilewski.

 

Zagranica

Zasłona dymna Putina – to, co dla jednych wygląda jak katastrofa ekologiczna, dla innych może stać się doskonałym tematem, odwracających uwagę od niewygodnych spraw. Kreml ignorował olbrzymie pożary na Syberii, dopóki nie okazało się, że dym z pożogi, może doskonale zasłonić przedwyborcze protesty opozycji. I to, w jaki sposób Putin się z nimi rozprawia. Temat, na łamach Wprost, opisuje Jakub Mielnik.

 

Nauka

Przypadek Boba Marleya – Jaka może być cena własnych ideologii? Cały świat przekonał się o tym, że może być najwyższa, jaką człowiek może zapłacić. Ikona kultury i muzyki reggae, Bob Marley, zmarł ponieważ odmówił operacji amputacji dużego palca, mimo iż lekarze byli w stanie z powodzeniem go zoperować i zahamować rozwój choroby. Wszystko przez wierność ideom rastafarianizmu. Więcej o tej historii pisze Arnold van der Laar.

 

Kultura

Pocztówki z bulwarów wiślanych – Taco Hemingway, muzyk, który już jest ikoną. Dzięki swojemu charakterystycznemu podejściu do rapu, udało mu się znaleźć niszę, w której pogodził ortodoksyjnych miłośników subkultury i słuchaczy spoza środowiska. Świetnie przemycił też erudycję w popowym opakowaniu. Więcej w swoim artykule opisuje Marcin Flint.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 5 sierpnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów