Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

22.09.2019

„Do Rzeczy” (39) Zbigniew Ziobro odsłania karty

Inne wersje: txt

 Jako prokurator generalny jestem zwolennikiem stosowania wszelkich dozwolonych prawem środków, by bandyci znaleźli się za kratami, nawet jeśli są to przestępcy, których twarze pojawiają się na okładkach gazet czy w telewizji. Dla mnie przestępca to przestępca i nie ma znaczenia, z jaką formacją polityczną jest związany albo czy jest tzw. celebrytą – mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rozmowie z Cezarym Gmyzem. I dodaje: - Jako prokurator generalny zostałem bowiem powołany do zapewniania bezpieczeństwa obywatelom, a nie zapewniania poczucia komfortu przestępcom.

Wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Marcinem Makowskim zapowiada, że stoi po stronie polskich przedsiębiorców i klasy średniej: -W ostatnich latach zrobiliśmy bardzo dużo, by pomóc tym grupom społecznym, na czele z młodymi rodzinami wychowującymi dzieci, których położenie ekonomiczne było najtrudniejsze. I słusznie. Jestem z tego bardzo dumny! Ale nie możemy zapominać o tych ludziach, których sukces napędza sukces całej Polski – podkreśla.

 Wojciech Wybranowski przed wyborami parlamentarnymi przypomina w tekście „Alfabet mijającej kadencji”, co w polityce działo się podczas czterech lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

Słabość Koalicji Obywatelskiej służy nie tylko PiS, lecz także przede wszystkim Lewicy – dowodzi Piotr Semka w tekście „Lewica ma duży apetyt”.

Nienawidzący PiS celebryci i aktywiści, rozczarowani słabością opozycji, rzucili się jej na pomoc. Wygląda na to, że ją dobiją – Rafał A. Ziemkiewicz pisze o działaniach pod hasłem #silnirazem oraz kampanii „Nie świruj, idź na wybory!”.

Tomasz Terlikowski odpowiada na zarzuty Roberta Tekielego w tekście „Zdrada, wspólnota i udowadnianie, że nie jestem więlbładem”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Piotr Gociek recenzuje „Legiony” i „Piłsudskiego”. Mariusz Staniszewski wieści nieuchronny koniec byłej partii władzy („Platforma Obywatelska się wyczerpała”). Łukasz Warzecha proponuje skończyć ekopropagandę spod znaku katastrofy klimatycznej i „Wziąć Gretę za kołnierz”. Witold Repetowicz pisze o szantażu Turcji wobec Europy („>>Strefa bezpieczeństwa<< według Erdogana”). Jacek Krzemiński udowadnia, że Polska wcale nie zbliża się pod względem rozwoju do Zachodu („Pułapka globalnego łańcucha”).

W tym numerze „Do Rzeczy” także dodatek historyczny: „Zbrodnie niemieckie”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 10 września 2018 r. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play(Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla: 

- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów