Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

29.09.2019

"Wprost" (40) Świat w rękach kobiet

Inne wersje: txt

Temat z okładki

Świat w rękach kobiet – o feminizmie, tolerancji, wiedzy o świecie, chęci naprawy świata i politycznych planach opowiada Martyna Wojciechowska. Rozmowę z podróżniczką przeprowadziła Paulina Socha-Jakubowska.

 

Kraj

Jak przegrywa Platforma – kryzys, to chyba najlepszy eufemizm, jakim można określić sytuację po stronie opozycji. W szeregach Platformy panuje przekonanie, że wybory i tak już są przegrane. Co więcej, wielu działaczy chce aby przywództwo w partii przejęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Czy największej partii opozycyjnej uda się cokolwiek zdziałać w tych wyborach? Więcej na ten temat w artykule Joanny Miziołek.

Kaczyński ukradł demokrację - Można sobie wyobrazić sytuację, że po wyborach nasza kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie utrącona przez koalicjantów – mówi Sławomir Nitras, poseł PO. O swojej karierze politycznej, wątpliwościach i walce przed samymi wyborami opowiedział Joannie Miziołek i Elizie Olczyk.

Dziennikarstwo jest w kryzysie - Platforma zintensyfikowała hejt, żeby przykryć pustkę programową – mówi Joanna Lichocka, posłanka PiS, członkini Rady Mediów Narodowych. O zarzutach wobec innych partii, zmianach w prawie, które mają wesprzeć dziennikarzy i o polskich mediach opowiedziała w rozmowie z Elizą Olczyk.

 

Społeczeństwo

Więzienie grozy – kiedy myślimy o pobycie w więzieniu zazwyczaj nie podchodzimy do niego, jak do czegoś luksusowego, tylko jak do kary. Jednak trzeba pamiętać, że kara musi być zgodna z prawami człowieka, których więźniowie nie wyzbywają się wraz z przekroczeniem progu zakładu karnego. Rzecznik praw obywatelskich alarmuje: polskie państwo nie zapewnia więźniom ochrony podstawowych praw człowieka. O rosnącym problemie systemu penitencjarnego pisze Marcin Dzierżanowski.

 

Zagranica

Czy ukraiński ogon kręci amerykańskim psem? – jak wygląda faktyczne rozłożenie sił w sympatiach sojuszniczych w Europie Wschodniej? Zdawać by się mogło, że wiedziemy w nich prym i że to my jesteśmy najważniejsi dla Amerykanów. Najnowsza próba dwołania Donalda Trumpa przypomina jednak, że większą rolę w polityce USA odgrywa Ukraina. Więcej na ten temat w artykule Jakuba Mielnika.

 

Biznes

Lista 50 najbogatszych Polek – siła kobiet jest nieograniczona. Pokazują jak budować elektrownie atomowe, budować szyny czy odlewać aluminium. I jak zrobić z tego międzynarodowy, dochodowy biznes. Listę 50 najbogatszych Polek prezentuje Szymon Krawiec.

Innowator w spódnicy – w przemysłach ciężkich i inżynierii nadchodzą zmiany. W zawodach i branżach, które kiedyś w większości obstawiali mężczyźni, coraz bardziej pokazują się też kobiety. I są w swoim fachu doskonałe. Nowe technologie, przemysł, motoryzacja i budownictwo – w tych dziedzinach coraz więcej Polek prowadzi swoje firmy. Szczegóły przejmowania „męskich” rynków przez kobiety w artykule Magdaleny Gryn.

Musimy odchodzić od węgla - W mojej opinii w perspektywie 10 lat powinna powstać w Polsce elektrownia atomowa, a około 2050 r. Polska będzie mogła całkowicie zrezygnować z węgla – przekonuje Henryk Kowalczyk, minister środowiska. O ochronie środowiska, ostatnich problemach z warszawskimi ściekami i przyszłości ekologii w Polsce rozmawiali z ministrem Olga Wasilewska i Marcin Dzierżanowski.

 

Kultura

Cierpienie pod maską klauna - „Joker” Todda Phillipsa to porażające studium obłędu. Świetny film oddaje przemianę dzisiejszej popkultury. Ale również naszych wyobrażeń o genezie zła. Więcej na temat najnowszego filmu o jednej z najpopularniejszych postaci w kulturze masowej w artykule Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Ten koszmar już nadszedł - Ludzi, którzy nie są białymi Amerykanami, nasze społeczeństwo pozbawia dziś głosu – twierdzi Stephen King. W jego „Instytucie” doskonale odbija się rzeczywistość współczesnych Stanów Zjednoczonych. O powieści pisze w swoim artykule Jakub Demiańczuk.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 30 września trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów