Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

17.11.2019

„Do Rzeczy” (47) Gwałt na języku polskim. Jak feministki próbują zepsuć polszczyznę.

Inne wersje: txt

Lewica atakuje język polski, bo chce wtłaczać swoją wizję świata. Języka nie da się na szczęście sztucznie kształtować, dlatego ideolodzy polegną przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Wojna o język”.

To obalanie cywilizacji – mówi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, w rozmowie z Łukaszem Zboralskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Europa ciągle potrzebuje chrześcijańskiego ducha zauważa ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w  rozmowie z Pawłem Lisickim, Maciejem Szymanowskim i Wojciechem Wybranowskim.

Ponoć królowa Elżbieta II polubiła tylko pierwszy sezon „The Crown”. Trzeci z pewnością jej się nie spodoba. W odróżnieniu od widzów spoza pałacu Buckingham – zauważa Radosław Wojtas w artykule „Strzeż się rodziny”.

Przedstawiciele inteligencji z metropolii walczą nie o Polskę, lecz walczą z Polską. Z kolei PiS nie ma dla nich
oferty
przekonuje Jan Parys w tekście „Szkoda inteligencji”.

Z obyczajami jest niestety tak jak z pieniędzmi – gorsze wypierają lepsze. Nawet we wzorowym parlamencie brytyjskim sprawy ostatnio zmieniają się bardzo na niekorzyść – zauważa Teresa Stylińska w artykule „Parlamentarny cyrk”.

Na rynku płatnych platform wideo na żądanie robi się coraz tłoczniej. 1 listopada do walki o swój udział w torcie VOD przystąpiła Apple TV+. 12 listopada na podbój wartego miliardy rynku ruszył zaś Disney+ – pisze Jacek Przybylski w tekście „Wojna na żądanie”.

Młodzi piłkarze są za szybko sprzedawani mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN, były selekcjoner, były kapitan reprezentacji Polski, w rozmowie z Łukaszem Majchrzykiem.

 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak o „Tratwie >>Meduzy<<” i dramacie sprzed 200 lat.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 18 listopada 2019

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów