Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

01.12.2019

„Do Rzeczy” (49) Stary-nowy PiS

Inne wersje: txt

Stary-nowy PiS – jaką drogę powinien obrać, by nie przegrać? -  o kierunkach, które należy obrać w okładkowym cyklu tego numeru „Do Rzeczy” piszą Piotr Semka („PiS w świecie bez duopolu”), Rafał Ziemkiewicz (Między PSL a Konfederacją”), a Józef Orzeł apeluje do PiS: „Nie dajcie się zdominować lewakom!”. 

Pozycja Jacka Sasina w PiS od dawna była mocna. Nigdy jednak nie pełnił tylu eksponowanych stanowisk jak w rządzie Mateusza Morawieckiego. Zachowując funkcje wicepremiera, dostał we władanie newralgiczny resort, dający mu nadzór nad spółkami Skarbu Państwa – Kamila Baranowska kreśli sylwetkę wicepremiera PiS w tekście „Droga Sasina”.

Po wyborze na przewodniczącego EPL formalna siła sprawcza Tuska właściwie się nie zmieniła – pozostaje tak samo nikła, jak była na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej – wskazuje Łukasz Warzecha w tekście „Kierownik zardzewiałej maszyny”. 

Marcin Makowski pokazuje, jak zmanipulowano dane, które mają wskazywać na rzekomy polski antysemityzm w tekście „Antysemityzm na zamówienie”.

Martin Scorsese to jeden z­najwększych żyjących mistrzów kina. A­ „Irlandczyk” to jego kolejne Arcydzieło – Piotr Gociek recenzuje najnowszą produkcje Netflixa w tekście „Ostatni grzesznik”.

Alternatywa dla Niemiec ma w ­Polsce złą prasę. I to we wszystkich tytułach od lewej do prawej strony politycznego spektrum. Dziwie się temu i­ stawiam pytanie: „Dlaczego?” – pisze Jan Bogatko w tekście „Kto nie skacze ten z AfD?”.

Jacek Przybylski ocenia szanse Michaela Bloomberga, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, który zamierza pokonać w wyborach prezydenckich w USA Donalda Trumpa.

Jakub Woźnicki pisze o tym, jak program społeczny papieża Franciszka współgra z dążeniami wpływowych środowisk finansowych w tekście „Rockefeller w Watykanie”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

- Książka Grossa była szalbierstwem – przekonuje dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.

Fragment książki prof. Andrzeja Nowaka – tomu IV „Dziejów Polski: Trudny złoty wiek, 1468-1572”.

Łukasz Zboralski rozważa w tekście „Rodzina na buspasie”, czy pomysł premiera Morawieckiego z wpuszczeniem na buspasy samochodów osobowych z większą liczbą pasażerów to dobra propozycja.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Tomasz Rowiński o tym „Jak się pisze homobiografie”; rozmowa z Jarosławem Sokołem, scenarzystą serialu „Młody Piłsudski („Dżentelmen z browningiem); Tomasz Wiścicki o zachowaniu PiS w sprawie aborcji („Nie uciekniemy od polityki”); Piotr Włoczyk o tym, jak książę Andrzej kompromituje brytyjską rodzinę królewską („Cios w monarchię”); Agnieszka Niewińska o wielkim skoku na skarb w Niemczech („Saksońskie skarby w rękach złodziei”); rozmowa z francuskim księdzem Rene-Lukiem („Młodzi są najlepszymi apostołami”); Joanna Bojańczyk o historii Loius Vuitton („Najsłynnniejszy monogram mody”); relacja z debaty „Do Rzeczy” na temat zdrowia („Chronić serce w cukrzycy”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 2 grudia 2019 r. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google  Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.

Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji

WPROST KIOSK odpowiednio dla:

- systemu Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost

- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów