Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

24.05.2020

"Do Rzeczy" nr 22: Esej Leszka Żebrowskiego. Kłamstwo bez kary. W książce o granatowej policji Jan Grabowski znów zarzuca Polakom udział w Holokauście.

Inne wersje: txt

– Obarczając Polaków z granatowej policji nieudowodnionymi winami i odciążając Niemców, Jan Grabowski wybrał drogę na skróty, głównie umysłowe pisze Leszek Żebrowski w artykule „Przekładanie winy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego chcą w nim widzieć polityka z klasą. Ci, którzy z niepokojem obserwują, jak ulega hasłom rewolucji obyczajowej, obawiają się jego skłonności do ideowej mimikry. Kto jest bliżej prawdy?
zastanawia się Piotr Semka w tekście „Powrót cudownego dziecka PO”.

Któregoś pięknego dnia ze zdumieniem stwierdziłem, że choć momentami, niekiedy wciąż mnie Marek Hłasko porywa, to znacznie częściej denerwuje, złości i śmieszy. A najdziwniejsze było to, że ten pisarz, który stał się symbolem walki w literaturze ze schematyzmem i z socrealizmem, sam bywał socrealistą wzorcowym – pisze Krzysztof Masłoń w artykule „Pawi ogon czarów Marka Hłaski”.

Opozycja wykorzystuje wirusamówi prof. Wojciech Roszkowski, historyk i ekonomista, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

– Jednym z kapusiów, przez którego wpadli rtm. Witold Pilecki i jego współpracownicy, był wieloletni agent i partyzant sowiecki, w czasie wojny wydający żołnierzy Armii Krajowej na Nowogródczyźnie, a po wojnie kapitan

Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego zauważa Tadeusz Płużański w artykule „Kto wydał rtm. Pileckiego”

– Szczepionka na koronawirusa na pewno będzie – mówi prof. Paweł Kaliński, immunolog z Centrum Onkologii

Roswell Park w Buffalo w stanie Nowy Jork, w rozmowie z Karolem Gacem.

– Wybuch pandemii zweryfikuje, czy na rynku nieruchomości mamy wielką bańkę. Kryzys może doprowadzić do korekty wyśrubowanych cen mieszkań i domów. Bankowcy już mocno ograniczyli dostęp do kredytów. Deweloperzy wciąż trzymają ceny wysoko, ale wprowadzają koronapromocje – pisze Jacek Przybylski w artykule „Wirus mówi: sprawdzam”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Rafał A. Ziemkiewicz przestrzega PiS po aferze w radiowej Trójce.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 25 maja 2020

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów