Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.06.2020

e-Wprost nr 4 (19): Wirus nierówności. Wirus zjada biednych, ranking bzdur celebrytów, manipulacje przy wyborach. Co w najnowszym e-Wprost?

Inne wersje: txt

Przyczajony Ziobro – Jeśli Andrzej Duda wygra, Morawiecki zachowa fotel premiera. Jeśli przegra, PiS szykuje rewolucję, do której będzie potrzebował ministra sprawiedliwości – tekst Joanny Miziołek.

Rafał „Obama” TrzaskowskiŁukasz Rogojsz pisze o wielkiej przemianie kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Chwali Kaczyńskiego i 500+. Tylko czy wyborcy w to uwierzą?

Ustawki wyborcze – Myślisz, że jeżdżą komunikacją miejską, ćwiczą w parkach i mają tłumy na spotkaniach? Dałeś się złapać. Marcin Dobski ujawnia, jak politycy robią show dla wyborców ze sobą w rolach głównych.

Billa Gatesa w Polsce nie będzie – wywiad Szymona Krawca z dr hab. Michałem Brzezińskim, jednym z niewielu polskich ekonomistów, który bada nierówności. A te jego zdaniem wzrosną w wielu krajach. Biedni będą biednieć, a bogaci się bogacić.

Życie po życiuPaulina Socha – Jakubowska przedstawia historie Polaków, którzy z dnia na dzień stracili biznes albo pracę. Nie załamali się, tylko szybko przebranżowili i zaczynają od nowa. Jak się podnieść?

Klątwa’56 – Tekst Małgorzaty Fiejdasz – Kaczyńskiej o przekleństwie urodzonych w latach 60. Są pierwsi do zwolnienia, a ochrony przedemerytalnej dla nich nie ma.

Polska cofa się do PRL - Prof. Leszek Balcerowicz w rozmowie z Pawłem Bednarzem tłumaczy, że dla dla państw dyktatorskich charakterystyczne zawsze było to, że narzędziem represji mogła stać się właściwie każda instytucja. Popatrzmy na ostatnie działania sanepidu.

Kogo biją w Ameryce – Dzisiaj za protesty Afroamerykanów obarcza się Donalda Trumpa. Ale Barack Obama przez 8 lat swojej prezydentury dla ich sprawy zrobił niewiele – pisze Jakub Mielnik.

Nawróceni przez koronawirusa – Modlą się młodzi i niewierzący. Wzrost wiernych widać już w Wielkiej Brytanii, Stanach, Australii czy we Włoszech. Jak trwoga to do Boga? – zastanawia się Agaton Koziński.

Przebieg COVID-19 zależy od genów – w warszawskim szpitalu MSWiA trwają badania nad określeniem, które geny są odpowiedzialne za ryzyko ciężkiego przebiegu koronawirusa. Czy polscy naukowcy osiągną sukces? Pisze Katarzyna Pinkosz.

Brawurowy Jurek – swojego kolegę z kawiarnianego stolika wspomina krytyk literacki Leszek Bugajski: „Wśród nas, jego kumpli z czasu dojrzałej dorosłości, tkwił stały lęk o zdrowie Jurka. Nie mówiło się tego, ale się wiedziało, że dobrze z nim nie jest i trudno liczyć na znaczącą poprawę, choć on sam głęboko w nią wierzył”.

Bezkarność na sprzedażKrzysztof Kwiatkowski recenzuje najnowszy serial Netfliksa o Jeffreyu Epsteinie, obrzydliwie bogatym finansiście, który kupił sobie amerykański wymiar sprawiedliwości.

Pomnażacze złotówek – ostatni z cyklu rankingów „Wprost” na podstawie listy 200 największych polskich firm. Tym razem sprawdzamy, które firmy w ostatnim roku były najlepsze w pomnażaniu zysków. Jest sporo niespodzianek. A w poniedziałek 8 czerwca o godzinie 18 zapraszamy na galę wręczenia nagród dla zwycięzców. Wydarzenie będzie można oglądać na naszym Facebooku.

 

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów