Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

14.06.2020

„Do Rzeczy” nr 25: Rak lewactwa.Choroba z USA dociera do Polski – postępowcy usprawiedliwiają przemoc i kradzieże.

Inne wersje: txt

– Amerykańscy, europejscy i wreszcie polscy postępowcy przełamali kolejne tabu. Pokojowy protest przestał być uważany za jedyny dozwolony moralnie środek w warunkach demokracji. Raz złamane tabu wykluczenia przemocy nie jest już żadną barierą przed radykalizmem ostrzega Piotr Semka w artykule „Doktryna usprawiedliwień”.

– Stwierdzenie, że czarni Amerykanie popełniają przestępstwa częściej niż przedstawiciele innych grup w stosunku do tego, jaką część społeczeństwa stanowią, nie jest przejawem rasizmu, tylko zwykłym stwierdzeniem faktu – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Rasizm urojony”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Te wybory to starcie cywilizacji  – mówi prof. Andrzej Nowak, historyk, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Twórczość H.P. Lovecrafta sprzed stu lat trafia w lęki i niepokoje współczesnego człowieka lepiej niż literatura XXI stulecia. Jak to możliwe?–  zastanawia się Piotr Gociek z artykule „Wiek Lovecrafta”.

–  Czy Chiny są krajem komunistycznym?rozważa prof. Jakub Polit, historyk, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem.

– O czarnej historii Salomona Morela– opowiada Anna Malinowska w rozmowie z Tomaszem Zbigniewem Zapertem.

W ciągu najbliższych miesięcy, raczej już po listopadowych wyborach w USA, do Polski może trafić część amerykańskich żołnierzy z baz w Niemczech. Warszawa konsekwentnie zabiega też o przerzucenie nad Wisłę części arsenału jądrowego, starając się jednak nie rozdrażnić przy tym europejskich sojuszników i nie osłabiać pozycji Berlina
– zauważa Jacek Przybylski w artykule „Z Niemiec do Fortu Trump?”.

W sytuacji blokady gospodarki przez państwo Tarcza Antykryzysowa dla firm jest niezbędna, ale ma ona wiele poważnych niedociągnięć ocenia Tomasz Cukiernik w tekście „Tarcza (nie)idealna”.

– Pochłonięci teraźniejszością mało wiemy o rodzinnej przeszłości. Młodych to mało interesuje, a kiedy już dorosną i chcą się czegoś dowiedzieć, nie ma kogo zapytać. Sekrety pomaga odkryć genealogia. Czasem miłe, czasem przykre – pisze Joanna Bojańczyk w artykule „Detektyw rodzinny”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również minister zdrowia Łukasz Szumowski zdradza, dlaczego wszedł do polityki.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 czerwca 2020

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów