Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

19.06.2020

e-Wprost nr 6 (21): Jak nas poniżają i dlaczego kochamy to oglądać. Trzaskowski przegrał debatę. Andrzej Duda odpalił niewypał.

Inne wersje: txt

Co w najnowszym Wprost?

„Trudne czasy dla ideologii” - Łukasz Rogojsz pisze, że wojna ideologiczna, którą PiS wypowiedziało opozycji, miała pogrążyć Rafała Trzaskowskiego tak, jak pogrążyła KO w eurowyborach wiosną ubiegłego roku. Tyle że bomba, którą PiS chciało podłożyć pod kampanię prezydenta Warszawy, wybuchła Andrzejowi Dudzie w rękach.

„Mroczny Rafał” - Debata prezydencka była dla kandydata KO szansą na uwiedzenie niezdecydowanych i elektoratu PiS. Nie wyszło. O tym, co w środę wydarzyło się w studiu TVP pisze Joanna Miziołek.

„Licencja na bezkarność” - Marcin Dobski o efektach swojej publikacji sprzed tygodnia. Syn ambasadora Arabii Saudyjskiej zamienił życie polskiej rodziny w koszmar. Nie przeprosił, nie odpowiedział przed polskim wymiarem sprawiedliwości, prokuratura umorzyła zresztą sprawę. Ale dzięki naszej interwencji historia ma nowe życie.

„Zabawa w pana i chama” - Janusze i Grażyny, damy i wieśniaczki, warszawiacy i słoiki. Te etykietki są jak karty, którymi gramy w jedną z ulubionych gier narodowych: upokarzanie. Talia zgrana, ale wciąż ktoś nowy krzyczy: przebijam. O tym, jak się poniża Polaków na wizji i dlaczego tak kochamy na to patrzeć pisze Małgorzata Fiejdasz - Kaczyńska.

„Trzeba mieć scenariusz stresowy” - Paweł Bednarz rozmawia z Marcinem Czyczerskim, prezesem CCC o tym, jak polski gigant obuwniczy radzi sobie w czasach epidemii.

„Jak uwolnić się od długów” - Krzysztof Oppenheim wraca z drugą częścią swojego finansowego poradnika na trudne czasy. Czy kredyty trzeba spłacać? Odpowiedź nie jest taka oczywista.

„Bombowa siostra” - Jakub Mielnik pisze o siostrze Kim Dzong Una. Kobieta używa trotylu jako narzędzia w dyplomacji i może dlatego powstają o niej mangi z seksualnymi podtekstami.

„Nowy ład” - Żyjemy w czasach permanentnego kryzysu. A jak będzie wyglądać świat, gdy skończy się koronawirus? Być może zaczniemy wreszcie naukowcom płacić lepiej niż Ronaldo czy Messiemu - uważa Agaton Koziński

„Co ma nikotyna do koronawirusa” - Katarzyna Pinkosz sprawdza, ile prawdy w tym, że palacze są mniej narażeni na ciężki przebieg infekcji COVID-19.

„Dr House i feralny sprzęt za miliony” - Lekarze stali się bohaterami masowej wyobraźni. Na platformach streamingowych pojawiła się fala dokumentów o służbie zdrowia. Czy warto to oglądać? Nowe produkcje wziął pod lupę krytyk filmowy, Krzysztof Kwiatkowski.

„Fachowy strzał" - Leszek Bugajski pisze, że ostatni tom dziennika Sándora Máraia jest dziełem wybitnym i wstrząsającym. To nie jest literacka fikcja – węgierski pisarz opowiada, jak zrozpaczony stary człowiek przygotowuje się do samobójczej śmierci.

W numerze także „Niedyskrecje parlamentarne” Joanny Miziołek i Elizy Olczyk oraz wiele innych tekstów. Wśród nich zapowiedź listy 100 najbogatszych, której kolejna edycja ukaże się już za tydzień, w piątek 26 czerwca. Szykuje się rewolucja. Mamy nowego najbogatszego Polaka!

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów