Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

03.07.2020

e-Wprost nr 8 (23): Polska w depresji, przemoc na TikToku, spowiedź byłego księdza, opozycja na kacu + Pretendenci do listy 100 najbogatszych Polaków

Inne wersje: txt

Jeszcze na początku roku 1,5 mln Polaków przyjmowało antydepresanty. Przez epidemię koronawirusa ich sprzedaż wzrosła w parę miesięcy o jedną piątą. I będzie rosnąć dalej. Okładkę tego numeru poświęciliśmy właśnie depresji Polaka. Liczba osób z zaburzeniami depresyjno – lękowymi stale rośnie. W ciągu ostatniej dekady wzrost wyniósł ok. 30 proc. Co jeszcze w nowym "Wprost":

„Opozycja obudzi się z kacem” - Matematyka wyborcza jest dziś po stronie Andrzeja Dudy. A zbyt ostentacyjne i bezkrytyczne zabieganie przez Rafała Trzaskowskiego o wyborców Krzysztofa Bosaka może doprowadzić do zrażenia elektoratu niechętnego Konfederacji – mówi Paweł Piskorski w rozmowie z Joanną Miziołek.

„Prawdziwy pies z zarzutami” - Dzisiaj policjanci suszą mundury w piwnicy, żeby nie poszły kamienie w okna – mówi Marcinowi Dobskiemu były naczelnik wydziału ds. narkotyków CBŚP w Olsztynie, Marcin „Borys” Miksza.

„Krucha psychika Polaka” - W czasie epidemii jedni sięgnęli po antydepresanty, inni stosują „autodestrukcję pośrednią” i wierzą, że nic im się nie stanie. O tym, skąd biorą się tak skrajne postawy tłumaczy Katarzynie Pinkosz prof. Piotr Gałecki, psychiatra.

„Misja Misiaka” - Paulina Socha Jakubowska jako pierwsza rozmawiała z Michałem Misiakiem po tym jak w maju tego roku zrzucił sutannę i odszedł z kapłaństwa. Dlaczego podjął taką decyzję i co teraz robi?

„Przemoc w białych rękawiczkach” - Małgorzata Fiejdasz Kaczyńska zagląda na TikToka, gdzie rodzice znęcają się nad swoimi dziećmi, żeby zdobyć więcej fanów i lajków.

„Szczerbata tarcza” - Paweł Bednarz ujawnia, jak premier Mateusz Morawiecki w jeden weekend dołożył 10 mld zł do tarczy antykryzysowej.

„Człowiek Kremla w Waszyngtonie” - tekst Agatona Kozińskiego o wpływowym człowieku Putina w Waszyngtonie.

„Monologi penisa” - Krzysztof Kwiatkowski wziął na recenzencki warsztat 365 dni. Nowa produkcja Netfliksa na podstawie książki Blanki Lipińskiej podbija śmiat pomimo miażdżącej krytyki. Skąd więc ten sukces?

„Rozrywkowa powieść totalna” - Leszek Bugajski o najnowszej książce Zygmunta Miłoszewskiego. Jej akcja pędzi jak pendolino, ale takie, które ma przystanki w bibliotece. Będzie bestsellerem?

Powracamy również do listy 100 najbogatszych „Wprost”. Tym razem publikujemy ranking pretendentów, czyli tych, którzy już za rok mogą znaleźć się w elitarnym gronie najzamożniejszych ludzi w kraju. Kim są nowi polscy milionerzy?

Najnowsze wydanie e-Wprost będzie dostępne od godziny 15:00 w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów